startup trigger

رویداد استارتاپ تریگر رویدادی ترویجی، آموزشی و رقابتی است که در طی شش روز توسط مرکز کارآفرینی و شتابدهنده شریف برگزار می‌گردد و هدف آن پرورش روحیه‌ی کارآفرینی در جوانان و ارائه‌ی آموزش‌های اولیه‌ی لازم برای ورود به این است.
نحوه برگزاری:
– چهار روز اول:
در قسمت اول رویداد 4 کارگاه برای شرکت‌کنندگان تدارک شده که دو کارگاه به صورت عمومی و دو کارگاه به صورت تخصصی برگزار می‌شوند. همچنین افراد فرصت دارند تا با افراد توانمند و همین‌طور ایده‌های دیگران آشنا شوند و می‌توانند به تیم خود اعضای جدید اضافه کنند و یا به تیم‌های دیگر با ایده‌های متفاوت بپیوندند.
– قسمت دوم: ملاقات پرشتاب(Fast Meeting)
افراد تنها ۹۰ ثانیه فرصت دارند تا ایده و خودشان را برای شریک احتمالی کاری خود در آینده، توضیح دهند. در طول این چهار روز آن‌ها تنها یک‌بار این فرصت را دارند تا هریک از شرکت‌کنندگان را جهت همکاری برای ایده‌شان متقاعد کنند.
– قسمت سوم:‌ شبکه سازی(Networking)
در پایان هر چهار روز در کنار پذیرایی، همه‌ی شرکت‌کنندگان در کنار متخصصان کسب‌وکار در فضایی ویژه دور هم جمع می‌شوند و فرصت برای مشورت، بحث‌های سازنده و تیم‌سازی فراهم است. رزومه‌ی تمام شرکت‌کنندگان بر روی برد مشخصی قرار دارد و آن‌ها می‌توانند برای یکدیگر پیغام بگذارند و نظر خود را در مورد ایده‌ها و تمایل به همکاری در تیم آن‌ها ثبت کنند.
– قسمت چهارم: رقابت(Competition)
رقابت تیم‌ها در فضای استقرار در اختیار تیم‌ها قرار خواهد گرفت. برای میزبانی هرچه بهتر، ناهار و پذیرایی فراهم خواهدبود. در پایان تمامی تیم‌ها فرصت ارایه در مقابل داوران، شرکت‌کنندگان و میهمانان برنامه را خواهند داشت. همچنین تیم‌های برتر این رقابت، با نظر داوران به عنوان هسته‌های مرکز کارآفرینی انتخاب شده و علاوه‌ بر بهره‌مندی از خدمات مالی و آموزشی رایگان، امکان ورود به شتاب‌دهنده شریف (Sharif Accelerator) را خواهند داشت.