۶ نکته در مورد مدیریت پول برای کارآفرینان تازه کار

 آن قهوه ۵ دلاری سریع‌‌تر از دم کردن یه قابلمه در اداره شما را به مرحله بعد نمی برد.

چند بار به شما گفته شده است که ذخیره کردن پول کار خوبی است؟ متخصصان اقتصادی پیشنهاد می‌کنند که شما ماهانه مقداری از پول خود را ذخیره کنید، اما گفتن آن آسان تر از انجام آن است. به هر حال ، برای مردم عادی نیست که paycheck to paycheck زندگی کنند.

به هر حال، اگر شما می‌خواهید شرکتی را راه‌اندازی کنید بایستی از این چرخه دوری کنید و شروع به بودجه‌بندی و ذخیره سازی کنید.  بارها و بارها  بایستی برای این کار تلاش کنید، اما اگر می‌خواهید روی آینده‌تان به عنوان یک کارآفرین سرمایه‌گذاری کنید حتما این کارها را انجام دهید.

اگر شما می‌خواهید مدیریت پولتان را موثرتر آغاز کنید و خودتان را آماده کنید تا یک کارآفرین بشوید، شش نکته  زیر را پیروی کنید. با این تکنیک‌ها ، شما تغییرات فوری را مشاهده می‌کنید و رفتارهای خوبی را به کار می‌برید که به شما در طول زندگی حرفه‌ای‌تان به عنوان یک کارآفرین کمک می‌کند.

  1. اولویت‌بندی سازمان

وقتی شما سازمان‌بندی شدید، می‌توانید هر جنبه مالی خود را پیگیری کنید. همه‌ی اطلاعات مالیتان را در یک مکان ثبت کنید، در نتیجه می‌توانید به آنها ارجاع دهید و پیشرفت خود را پیگیری کنید.

وقتی شما همه‌ی اطلاعات مالی خود را ثبت می‌کنید، ممکن است بخواهید آن‌ها را بر اساس دسته‌بندی سازمان‌دهی کنید. به‌عنوان مثال، زمانی که شما خرج‌های در جریانتان را ثبت می‌کنید ، شما می‌توانید آن‌ها را براساس دسته‌بندی‌های ضروری و آینده دسته‌بندی کنید. نه تنها این سیستم به شما کمک  می‌کند مسلط بر خرج های شخصی خود باشید، بلکه شما را برای موفقیت‌های کارآفرینانه آماده می‌کند چون مستقیما یک مهارت قابل انتقال است.

اعتبار خود را چک کنید

براساس نظرسنجی های پول اخیر، حدود ۳۰ درصد مردم از نمره اعتباری خود آگاهی ندارند. اگر شما در میان این گروه‌ها هستید، زمان آن است که یک درخواست گزارش اعتباری رایگان بدهید. زمانی که شما نمره خود را می‌فهمید، با فرض کم بودن پول،  احساس اشتیاق و میل می‌کنید  که کمی از تکنیک‌های  do-it-yourself credit repair برای بهبود سریع نمره‌تان استفاده کنید .

آگاهی از نمره اعتباری و بهبود آن به بهترین مقدار ممکن براساس توانایی مهم‌ترین مساله است. وقتی وارد حوزه ی مدیریت پول می‌شویم، یک حقیقت کمتر شناخته شده بین کارآفرینان مشتاق این است که منابع مالی که یک کسب‌وکار جدید کسب می‌کند اغلب وابسته به نمره مالی موسس آن است.

تا جایی که می‌توانید ذخیره کنید.

مردم اغلب زمانی که به عقب نشینی فکر می‌کنند منصرف می‌شوند. خوشبختانه چند راه بی‌دردسر برای ذخیره کردن وجود دارد. به عادت‌های روزانه خود توجه کنید و ببینید که آیا روندهای مصرفی دارید یا خیر. به‌عنوان مثال هرروز ۵ دلار برای قهوه می‌پردازید. ممکن است شما به کاهش نیاز داشته باشید و از روزهای بعد روزانه تنها یک عدد از این قهوه گران‌قیمت استفاده کنید. به آرامی که به این عادت روی می‌آورید، حساب بانکی شما پاداش آن را می‌بیند.

به دنبال اطلاعات اضافه باشید.

آیا در مورد پنی هاردر و  داف رولر شنیده‌اید؟ این‌ها تنها دوتا از وبلاگ‌های شخصی مالی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند پول خود را بهتر مدیریت کنید. اما بسیار بیشتر از آن وجود دارد.

در وب‌سایت ها مشترک شوید و پادکست‌هایی را دنبال کنید که به شما پیشنهاد مشاوره در حوزه‌ی مدیریت پول می‌دهند. هم چنین به رسانه‌های آموزشی که مستقیما در مورد امورمالی کارآفرینی صحبت می‌کنند توجه کنید و آنها را هم پیروی کنید.

هدف‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت معین کنید.

آیا به افرادی توجه کرده‌اید که می خواهند در حداقل زمان ممکن به اهدافشان برسند؟ اگر اغلب مجله‌های سلامت را دردست بگیرید، متوجه می‌شوید که ادعا می‌کنند می‌توانند به شما کمک کنند به نتایج بسیارقابل توجه در مدت زمان بسیارکوتاه برسید. متاسفانه رژیم‌های سنگین معمولا ناموثرند. به همین منوال تکنیک‌های مدیریت پول “سریع پولدار شو”نیز معمولا بی‌نتیجه‌اند.

سخت است که بپذیرید زمان می‌برد تا هدف‌هایتان انجام شوند، به همین دلیل است که باید هدف‌های کوتاه‌مدت و بلند مدت معین کنید. در هر دو مورد تلاش کنید هدف‌هایی معین کنید که مشخص، قابل اندازه‌گیری، قابل رسیدن، مرتبط و براساس زمان باشند. درحالت ایده‌آل انجام دادن اهداف کوتاه مدت‌تان به شما بازخورد مثبتی خواهد داد که شما باید به تلاشتان ادامه دهید تا به اهداف بلند مدت‌تان برسید.

یک مربی پیدا کنید.

اگرشما امور مالی خودتان و امور مالی کارآفرینی را مدیریت می‌کنید، یک چیز مشخص است و آن این است که در بعضی موارد، احساس می‌کنید که  نمی‌توانید با همه چیز دست و پنجه نرم کنید. برنامه‌ریزی مالی می‌تواند دشوار باشد و برای آن برنامه‌ریز غیرمعمول نیست که احساس غرور کند.

به‌عنوان یک شخص شما می‌توانید به دنبال یک مربی باشید که به شما در امور مالی شخصیتان کمک کند. به عنوان یک کارآفرین شما می‌توانید با این افراد ادامه همکاری دهید یا به دنبال مشاوران مالی قوی تری بروید که به شما مشاوره‌هایی ارائه می دهند که برای پیش بردن کسب‌وکارهایتان به آنها نیازمند هستید.

مدیریت کردن امور مالیتان یک تجربه ی تلاش و پاداشی است. گاهی اوقات احساس بدی به شما خواهد داد، اما زمانی که بیشتر تلاش کنید، بیشتر امور مالیتان را بهبود خواهید بخشید و خودتان را بیشتر برای موفقیت‌های مدیریت مالی کارآفرینی آماده خواهید کرد .

نویسنده :ویل کادول  بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت های دیزل و اسنپ ان اچ دی

ویل کادول از سن دیگو، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت دیزل ، یک شرکت فن‌آوری املاک سیار است که به تولید کنندگان حرفه‌ای  املاک و مستغلات کمک می‌کند تا منجر به راهنمایی و راهبری  دهان‌به‌دهان بیشتری شوند.

منبع : https://www.entrepreneur.com/article/300062

مترجم: سیدجواد کاشی زاده

ویرایش ترجمه: رضا غورقانلو ، کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، آبان ۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *