دوره دوم مدرسه اشتغال شریف

شروع دوره‌ی دوم مدرسه اشتغال شریف

من می‌خواهم در زندگی به کجا برسم ؟ باید برای آینده‌ام چه مسیری را در پیش بگیرم؟ من برای چه شغلی مناسب‌ترم اصلا آیا رشته‌ی تحصیلی‌ام همان چیزی است که همیشه می‌خواستم انجام بدهم؟ استعدادها و توانمندی‌های من چیست؟ وقتی فارغ‌التحصیل شدم چه کار کنم؟ ادامه تحصیل دهم یا برای کار کردن اقدام کنم؟ من سابقه‌ی کار ندارم پس چطور در یک سازمان مشغول به کار شوم؟
این‌ها شاید سوالات، دغدغه‌ها و یا بهتر است بگوییم دردهای مشترک خیلی از ما دانشجوهاست که کم ‌و بیش به دنبال پاسخ آن‌ها بوده‌ایم. مرکز کارآفرینی شریف، جایی که همواره با دانشجوها در تعامل است و این دغدغه‌ها را به‌ خوبی می‌شناسد در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا راهکاری جامع برای حل این معضلات ارائه کند. از این رو مدرسه اشتغال شریف طراحی و راه‌اندازی شد.
مدرسه اشتغال دوره‌ای آموزشی-عملی ۹ ماهه است که به دانشجویان و دانش‌آموختگان مستعد کمک می‌کند تا برای دنیای کسب و کار آماده شوند. مدرسه از سه بخش خودشناسی؛ مهارت‌آموزی و کارآموزی تشکیل شده است. در بخش خودشناسی افراد به کمک مربیان، اساتید و آزمون‌های مختلف شخصیتی به شناخت درست‌تری از خود می‌رسند؛ یعنی توانمندی‌ها، استعدادها، نقاط قوت و ضعف و علایق خود را می‌شناسند. به این ترتیب آن‌ها می‌فهمند که برای چه جایگاه و حرفه‌ای مناسب هستند و بخشی از مسیر آینده‌ی خود را طراحی می‌کنند. در بخش مهارت‌آموزی نکات و مهارت‌هایی به آن‌ها آموزش داده می‌شود که برای کار کردن در سازمان‌ها به آن نیاز دارند ولی معمولا کسی به آن‌ها یاد نمی‌دهد؛ مثل مهارت کار تیمی، مذاکره و رفتارحرفه‌ای در محیط کار. نهایتا هم در بخش کارآموزی، هر فرد این فرصت را دارد تا در سازمان‌هایی که با مدرسه همراه هستند مدتی به کسب تجربه بپردازد و مهارت‌هایی که در بخش قبلی آموخته است؛ به صورت واقعی امتحان کند. مربیان مدرسه اشتغال جمعی از متخصین با تجربه‌ی در زمینه‌های روانشناسی، منابع انسانی، کوچینگ، مدیریت و توسعه فردی هستند که در طول این دوره در کنار دانشجویان هستند.
مدرسه اشتغال دوره‌ی اول خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است. هم اکنون با شروع سال تحصیلی جدید دوره‌ی دوم خود را شروع کرده است. علاقمندان به فعالیت مدرسه اشتغال برای ثبتنام و کسب اطلاعات می‌توانند به وبسایت مدرسه به آدرس https://goo.gl/KwtHtb مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *