گزارش هفتمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VCCUP7)

هفتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار، رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و شرکت توسعه کسب وکار فناوری اعتماد)تکفا( راه اندازی شده، این رخداد، در ادامه برگزاری موفق شش دوره قبلی جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب وکار شریف بوده که در حال حاضر به صورت کشوری توسعه یافته
و در بخشها و حوزه های مختلف برگزار می گردد.این جشنواره از یک سو عرصه ای است برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش آموختگان، اساتید
دانشگاه ها، کارآفرینان، صاحبان ایده های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندیهای صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه گذاری صنعت در کسب وکارهای دانش بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظاممند صنعت و دانشگاه فراهم میآورد.البته لازم به ذکر است که الزاما دانش بنیان بودن کسب و کار مدنظر نیست
اما در اولویت کار قرار میگیرد .
در طی مراحل این جشنواره، شرکت کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب وکار و تمرین عملی آنها بر مبنای ایده ی محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه گذار اقدام می نمایند. خروجی نهایی این جشنواره، طرحهای برتری است که ضمن برخورداری
از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، امکان سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سایر سرمایه گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطهرا خواهند داشت .
زمینه سازی جهت مذاکره و عقد تفاهم نامه سه جانبه جهت جلب سرمایه گذاری مشترک بین سرمایه گذاران،دانشگاه و کسب وکارهای کوچک و متوسط، جمع آوری ایده های کسب و کار و تشکیل بانک ایده، حمایت مادی و معنوی از طرحها و ایده های برتر به ویژه در حوزه فناوریهای پیشرفته از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است .
این جشنواره در دو بخش شامل ایدههای نوآورانه و کسب وکارهای نوپا برگزار میگردد. طرحهای شرکت کننده درهر سرفصل بطور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تقدیر قرارخواهند گرفت.
برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره مند خواهند شد .ضمناً امکان سرمایه گذاری سرمایه گذاران بر روی طرح های برگزیده نیز وجود دارد.

اهداف برگزاری VC cup
1 ) ایجاد فرصت برای صاحبان ایده که نسبت به بازار و جنبه های مالی ایده خود آشنایی بیشتری پیدانمایند
2 ) فراهم آوردن شرایط برای کارآفرینان جهت بازاریابی و معرفی طرح به سرمایه گذاران
3 ) ¬ آشنایی صاحبان صنعت با ایده های جدید و خلاقانه
4 ) استفاده صاحبان ایده از بازخورد کارآفرینان و مدیران برتر
5 ) افزایش توان کارآفرینان برای نوشتن طرح تجاری و برنامهریزی اجرایی
6 ) شناسایی کارآفرینان جوان و ناشناخته
7 ) کسب اعتبار و شهرت برای کارآفرینان برتر
8 ) تشویق و تبلیغ نگاه خلاقانه و روحیه کارآفرین
9 ) پرورش نسل جدیدی از کارآفرینان
شورای سیاست گذاری
دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف
دکتر مسعود تجریشی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف
مهندس مجید دهبیدی پور، مدیر مراکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف
مهندس محمد تاجمیر ریاحی، مدیر عامل شرکت توسعه کسب و کار فناوری اعتماد
مهندس مهرداد امانی، مدیر اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی
مهندس مهدی صداقت ایرد موسی،رئیس هیات مدیره تکفا
داوران مرحله پایانی
مهندس حسین صابری، معاون تجاری سازی پارک فناروی پردیس
مهندس خسرو سلجوقی، عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران
مهندس مصطفی نقی پور، عضو هیئت عامل شرکت فناپ
دکتر حامد ساجدی، مدیر عامل شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد-شناسا
مهندس مهرداد امانی، مدیر اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی
مهندس سجاد بنابی،مدیر عامل شرکت حصین ایمن
داوران مرحله اول و دوم
مهندس خسرو سلجوقی، عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران
مهندس مهرداد امانی، مدیر اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی
مهندس فرهاد امیری مقدم،مدیر ارزیابی صندوق نوآوری و شکوفایی
دکتر رضا باقری، شرکت توسعه ارتباطات وادی رایمندان وادا
دکتر علی زند وکیلی، دبیر کارگروه دارایی های فکری شرکت فرابورس
دکتر علی ابدام، رئیس کارگروه مرکزی ساخت ابزارهای اندازه گیری در حفاری
مهندس سیامک شقاقی، مدیر عامل شرکت صنایع ارتباطی نسیم همراه
مهندس مهشید خسروی، مدیر ارزیابی شرکت رهنما کامیابان نخستین
مهندس آیت حسینی، مدیر ارزیابی شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد-شناسا
دکتر مهدی سادات رسولی، مدیر عامل صندوق توسعه صادرات شریف
مهندس محمد جواد شفیعی،مدیر عامل شرکت اسمارت آپ
مهندس عطا افتخاری، مدیر ارزیابی و نظارت شرکت لوتوس پارسیان
مهندس حمیدرضا علوی،قائم مقام مرکز نوآوری وفن آوری فناپ
مهندس محمود رضا فرهادی،مدیر اجرایی مرکز شتابدهنده فناپ
مهندس مهدی بیگی پور،مدیر عامل شرکت انجام میدم
دوره های آموزشی
به منظور توانمندسازی تیمهای شرکت کننده در جشنواره، دورههای آموزشی متنوعی برای شرکت کنندگان در جشنواره به شرح ذیل برگزار گردید، البته لازم به ذکر میزان زمان آموزش داده شده در این دوره بیش از 60ساعت و حدود 1400 نفر در این دوره ها شرکت نموده اند.
 نام کارگاه / نام استاد
1 ارزش گذاری داریی معنوی دکتر صیقلی
2 کوله پشتی کارآفرینی مهندس امیر مهرانی
3 چگونگی حفاظت از طرح ها و اسرار تجاری مهندس دراجی
4 آینده ای که باید امروز ببینید مهندس زمانی
5 آموزش تیم سازی دکتر شمشیرگر
6 کارگاه بوم مدل کسب و کار مهندس فرزین فردیس
7 من را که نمیشناسی مهندس حسینی
8 اگه میتونی بفروش دکتر سلام زاده
9 کارگاه پیاده سازی کسب و کار دکتر سپند آرند
رویدادهای ویژه
با توجه به خلاء های موجود در زیست بوم کارآفرینی و نقاط ضعف احتمالی در تیم های شرکت کننده ، این دوره شاهد برگزاری دو رویداد ویژه بوده ایم که هدف برگزاری آنها پوشش بخشی از این نقاط ضعف بوده است
رویداد/ اهداف
1 پشتیبان راهنمایی توسط منتورهای مجرب به تیم های راه یافته به مرحله دوم داوری
2 سینرژی هم افزایی تیم های راه یافته به مرحله دوم از طریق جذب هم تیمی های مجرب حمایت از رویدادهای ترویجی با توجه به اینکه یکی از اهداف جشنواره ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح جامعه و کشور میباشد این دوره ازجشنواره مبادرت به حمایت از رویدادهای ترویجی در این حوزه نموده است که میتوان به رویدادهای ذیل اشاره
نمود.
نام طرح/ مجری حوزه بخش/ رتبه
موتور سیکلت پمپ آبرسان مکانیک کسبوکارهای نوپا رتبه اول
بکتوری IT کسبوکارهای نوپا رتبه دوم
تپسل IT کسبوکارهای نوپا رتبه سوم
لحظه نگار IT کسبوکارهای نوپا دیپلم افتخار
اپلیکشن شبکه خانوادگی بادوم
IT ایدههای نوآور رتبه اول
افزودنی زینک دی الکیل دی تیو فسفات شیمی ایدههای نوآور رتبه دوم
دستگاه نوار قلب تک کاناله سلامت ایدههای نوآور رتبه سوم
اپلیکیشن Together IT ایدههای نوآور دیپلم افتخار
حامیان جشنواره
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فرابورس، انجمن صنفی کارفرمایی صندوق ها و نهاد های سرمایه گذاری خطر پذیر، دانشکده محیط زیست، سازمان حفاظت محیط زیست، صندوق توسعه فناوری اطلاعات شریف،ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، لوتوس پارسیان، شرکت صنایع ارتباطی نسیم همراه،
شناسا، شرکت ایزوکو، صندوق ملی محیط زیست، شرکت صنعتی و بازرگانی صحت، کامیابان نخستین رهنما،صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، دانشگاه شهید بهشتی                                                                                                                                                                                                          حامیان استارتاپی
کافه کارآفرینی ،شرکت آراز تجارت فرتاک، گودکو، انجام میدم، بومرنگ، ویکی آیدیا
حامیان رسانه ای
کافه فردا ،پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم ،پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، ناملیک،ایکامیت
گزارش برگزاری اختتامیه آیین هفتمین جشنواره توسعه کسب و کار شریف (VCCUP7 )
هفتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف با عنوان (VCCup) با برگزاری مراسم اختتامیه در روز سه شنبه بیست و چهارم آذر ماه به کار خود پایان داد.
درابتدای برگزاری این رویداد جناب آقای محمد تاجمیر ریاحی، رییس کمیته برگزاری این جشنواره اظهار کرد: هفتمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی در کشور برگزار شده و در این جشنواره سعی شده دانشجویان و افرادی که صاحب ایده هستند، بدانند که چطور ایده خود را پرورش دهند و چطور کسب و کار خود را راهاندازی کنند .
ریاحی با اشاره به اینکه این جشنواره یک جشنواره بومی است، اظهار کرد: با فراخوان برگزاری اینجشنواره در اردیبهشت ماه امسال تا پایان 20 مهرماه، 212 طرح به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و مورد ارزیابی اولیه قرار گرفت و از بین این طرحها 122 طرح به مرحله دوم راه یافتند .
وی ادامه داد: بعد از داوری مرحله دوم از بین این طرحها 52 طرح در بخش ایدههای نوآورانه و کسب و کارهای نوپا به داوری مرحله سوم راه پیدا کردند .
ریاحی افزود: در این مرحله تیمهای انتخاب شده موظف بودند که در حضور داوران که طیف گستردهای از سرمایه گذاران و اساتید دانشگاه بودند، طرحهای خود را ارائه دهند و از بین 52 طرح هشت تیم انتخاب شد .
وی گفت: در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف، چهار طرح نوآورانه از قبیل شبکه خانوادگی بادوام، نرمافزار TOGTHER و دستگاه نوار قلب تک کاناله و ماده شیمیایی زینک دی الکیل دی تیو فسفات ( ZDDP9 ) و چهار کسب و کار در زمینه موتور سیکلت پمپ آبرسان، پلتفرم تبلیغاتی تپسل و پایگاه دادهای بکتوری و پلتفرم لحظهنگار از جمله کسب و کارهای نوپایی بوده که در این جشنواره مورد داوری قرار گرفته است و به مرحله پایانی راه پیدا نموده اند.
در ادامه این جشنواره جناب آقای مهندس’مجید دهبیدی پور’ مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف به ایراد سخنرانی پرداختند و افزودند: 10 درصد شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف که حدود 17 شرکت دانش بنیان است، بیش از پنج میلیارد تومان فروش داشته اند و این از افتخارات دانشگاه به حساب می آید .
وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد به مدت سه سال از خدمات مرکز رشد بهره مند می شوند، افزود: متاسفانه 25 درصد شرکت های مستقر در مرکز رشد با شکست مواجه شده اند، هر چند به مدت سه سال از خدمات این مرکز استفاده کرده اند .
وی ادامه داد: در مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف سالانه 50 رویداد مختلف کارآفرینی برای توسعه کارآفرینی در کشور برگزار می شود .
دهبیدی پور بیان کرد: توانمندی دانشجویان دانشگاه شریف در حوزه فنی مهندسی فوق العاده است، اما آنچه به عنوان مشکل دانشجویان مطرح می شود، کمبود آشنایی آنها به مولفه های نرم است، در دانشگاه ها کمتر به مهارت های نرم از قبیل مهارت های زندگی و آداب اجتماعی توجه کرده ایم .
وی یادآور شد: اگر بین دو مهارت نرم و سخت تطابق و تعامل ایجاد کنیم درصد کارآفرینی ما بالا خواهد رفت.
وی افزود: دانشگاه شریف به لحاظ پرورش دانشجویان در حوزه فنی و مهندسی فوق العاده است و اگر نتوانیم از آن استفاده کنیم دلیل بر کمبود اطلاعات و سطح آگاهی فرزندان ما در این حوزه نیست بلکه خودمان باید با استفاده از کمک شرکت های خصوصی و استعدادیابی از این پتانسیل بالقوه استفاده نماییم .
دهبیدی پور ادامه داد: باید به شرکت های خصوصی توانمند توجه بیشتر شود و معتقدم که با کمک بخش خصوصی توانمند و علاقه مند به کشور می توانیم قله های موفقیت را در کارآفرینی و توسعه کسب و کار فتح نماییم .
وی یادآور شد: اکنون در اطراف دانشگاه شریف 150 شرکت دانش بنیان مستقر است و این روند رو به گسترش است.
در ادامه این مراسم از 26 داور، 12 استاد و 10 منتور با اهدای لوح تقدیر شد.
در ادامه نیز تیم های راه یافته به ارایه طرح های خود مقابل داوران پرداختند
ایده های نوآور:

1 -اپلیکشن شبکه خانوادگی بادوم:
ارائه :زینب غفاری
بادوم یک شبکهی خانوادگی برای ثبت و به اشتراک گذاری تصاویر، فیلمها و خاطرات بچهها بین خانواده، فامیل و دوستان است . ما در بادوم علاوه بر تلاش برای خلق بهترین فضای ثبت لحظههای کودکانتان همواره به ارزشهایی پایبندیم که فکر میکنیم در دنیای فنآورانهی امروز فراموش شدهاند. ارزشهایی از جنس نشاط و سرزندگی در فضای دوست داشتنی خانواده. ما هر صبح با اشتیاق برای تحقق رویاهای ناب یک خانوادهی ایرانی برمیخیزیم.
بادوم گروهها و حوزههای مختلف مربوط به کودک را به هم پیوند میدهد، فضایی برای همدلی و تبادل تجربیات مادران را فراهم کند، و توصیههای تخصصی کاربردی مورد نیاز برای خانوادهها و به ویژه زنان را با اطلاعات بهروز شده در اختیار آنها قرار دهد
2 – تافسف ویت ید لیکلا ید کنیز یندوزفا
ارائه دهنده:یعقوب عزیز زنجانی
شرکت افزون روان سازان میهن در سال 1392 ، با گروهی از متخصصین داخلی تصمیم به تولید افزودنی های روغن موتور نمود. روغن های پایه بدون وجود مواد افزودنی قادر به تامین کیفیت مناسب و خواص مطلوب در روانکارها نیستند. این مواد افزودنی اجباری در روغن موتور ویژگی های مختلفی را در روانکارها ایجاد می نمایند.
آنها می توانند بهبود دهنده خواص مطلوب، بازدارنده ویژگی های نامطلوب و یا ایجاد خواص جدید در روانکارها باشند. یکی از این مواد افزودنی که هم اکنون صد در صد نیاز کشور به آن از طریق واردات تامین میشود، زینک دی الکیل دی تیو فسفات  ZDDP  میباشد. این افزودنی روغن موتور خاصیت ضداکسیداسیونی، ضد ساییدگی
و ضد خوردگی و زنگ زدگی را در روغن موتور ایجاد مینماید.
با توجه به فرمولاسیون تولید روغن موتور حدود 1 % تا 3 % ترکیب روغن موتور را ماده شیمیایی ZDDP تشکیل میدهد
3 -دستگاه نوار قلب تک کاناله
ارائه دهنده:غلامعلی امینیان
محصول اصلی شرکت شریف نیک پندار، دستگاه نوار قلب با قابلیت ارسال سیگنال به موبایل است. به دلیل گسترش روز افزون موبایلهای هوشمند، استفاده از این دستگاه که مبتنی بر ارسال داده نوار قلب به موبایل و نمایش آن در صفحه موبایل است، بسیار ساده خواهد بود. این دستگاه در مرحله اول دارای 2 لید میباشد. بااستفاده از این دستگاه پزشک قادر خواهد بود از نزدیک یا راه دور ضربان قلب و آریتمیهای قلبی قابل تشخیص توسط یک کانال، را تشخیص دهد. در واقع این دستگاه دارای قابلیت استفاده توسط پزشک در مطب و همچنین استفاده توسط بیمار در خانه و کنترل پزشک از راه دور را دارد. مهمترین آریتمی که این دستگاه تشخیص می دهد، آریتمی AF است که عامل اصلی سکته مغزی است
اپلیکیشن Together :
ارائه دهنده: حامد شمس
” در پایان زندگی هایمان، همه ما از خود خواهیم پرسید : آیا من زندگی کردم ؟ “هدف ما روتین کردن با ارزش ترین بخش زندگی شماست : تفریحتون !
اغلب ما بدلیل دغدغه های کاری روزمره به ندرت فرصت برنامه ریزی برای گشت وگذار و تفریح رو پیدا میکنیم . این در حالی که همیشه زمان هایی خالی تو برناممون پیدا میشه، اما برنامه چیدن اغلب به زمان، هماهنگی و از همه مهمتر به حضور دیگران نیاز داره .Together یک نرم افزار تحت پلتفرم موبایل با دستورالعملی فوق العاده ساده است .این امکان را به شما میدهد که :
1 . مکان های تفریحی و تخفیف دار اطراف خود رو پیدا کنید.
2 . زمان خالی خودتون رو مشخص کنید.
3 . برنامتون رو با دوستانتون به اشتراک بگزارید.
پس از ارائه این ایده رای گیری برای ایده های نوآور انجام شد و نوبت به طرح های کسب و کاری نوپا رسید تا کسب و کار خود را برای داوران و حضار توضیح دهند
کسب و کارهای نوپا:
موتور سیکلت پمپ آب رسان
ارائه دهنده:حسام قذرتی تمین
سالها پیش هنگامی که برای اولین بار اتومبیل اختراع شد, فقط به عنوان یک وسیله حمل و نقل مورد استفاده قرار می گرفت. مدتی بعد با انجام تغییراتی در شکل و ساختار و تجهیز و تلفیق با ابزارآلات دیگر, موجبات ارتقاء کارایی آن مهیا شد.(مانند تانکر, وانت, جرثقیل, لودر, کامیون, آمبولانس و …) با همین رویکرد, شرکت پس از گذشت سالها از اختراع یک ماشین حمل و نقل موتوری دوچرخ موتورسیکلت صانع گستر آتش تاو « برای اولین بار ایده ساخت موتور سیکلت پمپ آبرسان را با هدف برداشتن گامی بزرگ برای تغییر و ترفیع این ماشین, طراحی و پس از طی مراحل مختلف مهندسی موفق به ساخت اولین مدل آن با عنوان موتورسیکلت-پمپ آبرسان گردید.
محصول ما یک پمپ آّب ویژه موتور سیکلت با حجم کم و قدرت بالا و سرعت نصب سریع و آسان میباشد و دارای گواهی نامه ثبت اختراع و تائیدیه سازمان پژوهشات علمی و صنعتی ایران و موافقت اصولی پارک فناوری پردیس میباشد.
بکتوری:
ارائه دهنده:علی سلطانی
بکتوری بستری است که به توسعه دهندگان اجازه میدهد با حداقل برنامه نویسی سمت سرور، برنامه خود را توسعه دهند. به این ترتیب، توسعه دهندگان با تمرکز بر کاربری برنامه خود و مشتریان هدف میتوانند سرعتورود به بازار را کاهش دهند، هزینه های برنامه نویسی و پشتیبانی سمت سرور را حداقل کنند، و با اطمینان خاطر از بکتوری، شاهد رشد کاربران و درآمدزایی از کسب و کار خود باشند .
بکتوری نمونه ای از سرویسی است که در دنیای فناوری با نام پلتفرم به عنوان سرویس در محیطهای ابری شناخته میشود. در آماده سازی بکتوری از جدیدترین فناوریهای موجود در زمینه توسعه نرم افزار و معماری بومی محیط های ابری استفاده شده است بر این اساس، دسترس پذیری و مقیاس پذیری بالا از ویژگیهای اصلی این سرویس
است.
تپسل:
ارائه دهنده:سعید صادقی
در میان روشهای تبلیغاتی موجود در موبایل میتوان به سیستمهای بَنری یا مبتنی بر کلیک اشاره کرد که بسیار شبیه به همان روش موجود در وب است . در کنار آن شیوه نوینی ایجاد شده است که با شیوه های گوناگونی مانند دادن جایزه کاربر را به انجام دادن یک تبلیغ تشویق میکند .
نمونه هایی از این نوع تبلیغ:
• مشاهده ویدئوی تبلیغاتی به صورت کامل
• نصب اپلیکیشن
• انجام یک بازی مبتنی بر یک برند خاص
• فالو و عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام
• انجام کامل یک نظرسنجی میتوان اشاره کرد .
تپسل، سیستم تبلیغاتی است که به همین شیوه نوین هم اکنون داخل اپلیکیشنهای موبایل پرمخاطب استفاده میشود .
این سیستم تبلیغاتی، به صورت reward-based کار میکند، بدین معنی که کاربر در ازای انجام یک کار خاص مثل مواردی که ذکر شد، یک جایزه کوچک دریافت میکند که به وی در خرید و استفاده از بخشهای پولی اپلیکیشن کمک میکند .
لحظه نگار:
ارائه دهنده:امیر حسین فقیهی
لحظه نگار اولین پلتفرم پخش زنده موبایلی ایرانی است که ایجاد کانال های صوتی و تصویری اینترنتی را برای هر شخص و سازمان تنها به وسیله یک گوشی هوشمند فراهم می سازد.از سوی دیگر هرکابر می تواند با موبایل،تبلت یا کامپیوتر شخصی،کانال های دلخواه خود را ببیند.
بعد از ارائه این طرح، بین طرح های این دسته نیز رای دهی مخفیانه توسط حضار و داوران انجام شد و 20 دقیقه وقت استراحت برای اعلام نتایج و تقدیر برگزیدگان اعلام گردید
دریافت کنندگان دیپلم افتخار:
دیپلم افتخار: اپلیکیشن Together -آقای حامد شمس
دیپلم افتخار: لحظهنگار-آقای امیر حسین فقیهی
آنلاین مدیکال توریسم-آقای امیر محمد بیکیان
رتبه بندی ایده های نوآورانه
مقام اول: اپلیکشن شبکه خانوادگی بادوم
جوایز: 35 میلیون ریال وجه نقد-امکان دریافت تسهیلات از صندوق الکتزونیک و صندوق توسعه فناوری های نوین
مقام دوم: افزودنی زینک دی الکیل دی تیو فسفات
جوایز: 25 میلیون ریال وجه نقد- امکان دریافت تسهیلات از صندوق توسعه فناوری های نوین
مقام سوم: دستگاه نوار قلب تک کاناله
جوایز: 15 میلیون ریال وجه نقد- امکان دریافت تسهیلات از صندوق الکتزونیک و صندوق توسعه فناوری های نوین
رتبه بندی کسب و کارهای نوپا
مقام اول: موتور سیکلت پمپ آبرسان
جوایز: 60 میلیون ریال-یک سکه تمام بهار آزادی، امکان دریافت تسهیلات از صندوق توسعه فناوری های نوین
مقام دوم: بکتوری
جوایز: 45 میلیون ریال-یک سکه تمام بهار آزادی، امکان دریافت تسهیلات از صندوق الکترونیک و صندوق توسعه فناوری
های نوین
مقام سوم: تپسل
جوایز: 30 میلیون ریال-یک سکه تمام بهار آزادی، امکان دریافت تسهیلات از صندوق الکترونیک و صندوق توسعه فناوری های نوین

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *