افزایش تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری ایران و کره جنوبی

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت:زمینه توسعه حمایت‌های مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری ایران و کره جنوبی فراهم می‌شود.

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ علیرضا دلیری بر گسترش تعامل و همکاری در حوزه تامین مالی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید داشت و گفت: کشور کره جنوبی، دارای ظرفیت‌های گسترده‌ای در حوزه ساختارها و نهادهای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان و متوسط است که با افزایش تعامل و همکاری میان کشور ایران و نهادهای تامین‌مالی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های کوچک و متوسط این کشور، زمینه توسعه حمایت‌های مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب منابع با اشاره به ظرفیت کشور کره جنوبی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: کره جنوبی با بیش از ٣.۴ میلیون شرکت کوچک و متوسط برای بیش از ١٣ میلیون نفر اشتغال و سالانه بیش از ٧۴٩ میلیارد دلار تولید از کل ١۵٠٠ میلیارد دلار سرانه‌ی GDP کره جنوبی ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به حجم ۴٩٠ میلیارد دلاری تسهیلات دریافتی توسط این شرکت ها در سال ٢٠١۶ گفت: در نظام تامین مالی این شرکت‌ها، دو نهاد صندوق ضمانت اعتباری و بانک صنعتی نقش اساس دارند که صندوق ضمانت اعتباری نهادی دولتی با ٢٣٠٠ نفر نیروی کار، سرمایه بالغ بر ۴.٢ میلیارد دلار ضمانت‌هایی به ارزش صادره به مبلغ ۴١ میلیارد دلار صادر کرده است.

دلیری، با اشاره به گستره وسیع این نهاد مالی در کشور کره جنوبی با بیش از ١٠٧ شعبه در کره جنوبی گفت: بانک صنعتی کره جنوبی یا SME با اختصاص ۶٢ درصد از سرمایه به دولت، دارای سرمایه‌های ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری و تامین مالی شرکت‌هاست و اکنون با١٣ هزارو پانصد نفر نیروی کار، ۶۴۴ شعبه دارد و تامین مالی شرکت های کوچک و متوسط با تسهیلات ارزان قیمت را هدف اصلی خود قرار داده است.

وی ادامه داد: دارایی های این بانک بیش از ٢٩٣ میلیارد دلار است و تا کنون به شرکت های کوچک و متوسط تسهیلات به ارزش ١٣۴ دلار اختصاص داده است.

منبع:خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *