حمایت از صنایع کوچک و متوسط و بهره‌برداری از واحدهای تولیدی کلان در دولت یازدهم

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
۲۵هزار صنعت کوچک و متوسط در دولت تدبیر و امید حمایت شدند/بهره‌برداری از ۱۹ هزار واحد تولیدی در دولت یازدهم

نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر حوزه کسب‌وکار و کارگاه‌های خرد و کوچک صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: در راستای حمایت از تولید ایرانی، ۲۵ هزار صنعت کوچک و متوسط در دولت یازدهم مورد حمایت قرارگرفته است.

به گزارش خبرگزاری برنا مرکزی ؛ نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ۱۲ هزار مورد از این تعداد طرح حمایتی را واحد‌های صنعتی و ۱۳ هزار واحد نیز توسط جهاد کشاورزی با دریافت تسهیلات حمایت شده‌اند.

وی اظهار کرد: در برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی طرحی برای بیش از نیم میلیون صنف کشور که نیاز به توسعه فعالیت دارند، در نظر گرفته شده تا تسهیلات با شرایط مطلوب را دریافت کنند.

وی گفت: در قالب این طرح، صندوق کارآفرینی امید می‌تواند خارج از نظام بانکی تسهیلات مطلوب را ارایه کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای ایجاد اشتغال و توجه به روستائیان لازم است صنعت به روستاها و به‌ویژه، به روستاهای مرزی سوق داده شود.

نعمت زاده افزود: با تصویب مجلس شورای اسلامی منابع ارزی این فعالیت و طرح مهم، محقق و اشتغال آفرینی و رونق تولید در روستاها شکل می‌گیرد.

وی اظهار کرد: برای رونق کشاورزی لازم است صنایع دستی از جمله قالی بافی نیز در دستور کار قرار گیرد تا اهالی روستا از منابع درآمدی متعددی بهره مند شود.

وی، اولویت اصلی دولت یازدهم را ایجاد درآمد و اشتغال عنوان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به حق بر ایجاد اشتغال‌زایی تاکید کردند و در واقع با حمایت از تولید، اشتغال پایدار تثبیت می‌شود.

نعمت زاده گفت: اکثر کارخانجات و غول‌های تجاری مطرح دنیا، فعالیت خود را از کارگاه‌های کوچک آغاز کرده اند و باید با بهادادن به صنایع خرد و کوچک زمینه توسعه اقتصادی کشور را فراهم کرد.

در ادامه این جشنواره از جمعی از کارآفرینان استان در بخش‌های مختلف تولیدی تجلیل شد.

منبع:خبرگزاری برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *