هفدهمین شماره «دانش‌بنیان» منتشر شد

هفدهمین شماره ماهنامه آموزشی، علمی، خبری و تحلیلی «دانش‌بنیان» ویژه اردیبهشت ماه سال جاری و با نگاهی ویژه به آمار چشمگیر شرکت‌های دانش‌بنیان کشور، منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «تولید» و «اشتغال»؛ چالش‌هایی ملی هستند. آیا دولت‌ها باید شغل ایجاد کنند؟ آیا امر تولید بر دوش دولت قرار دارد؟ اگر پاسخ به این پرسش‌ها جملگی مثبت باشد، در بر همان پاشنه خواهد چرخید و مشکلات همچنان پایدار خواهند ماند.

همانا زمانی که تولید و ایجاد شغل، تبدیل به امری ملی شوند و عزمی جهادگونه در جامعه بنیاد گذاشته شود، می‌شود گفت که نیمی از راه طی شده است و رفتن ادامه مسیر، کمتر دشوار خواهد بود. اقتصاد دانش‌بنیان و ذیل آن، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند این عزم ملی را شکل دهند.

در سال‌های اخیر، تاسیس و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان رشدی خیره کننده داشته است تا جایی که در سال گذشته یکصدهزار شغل توسط سه هزار شرکت دانش‌بنیان ایجاد شده. پرویز کرمی با نگاهی به این موضوع در یادداشت سردبیری «دانش‌بنیان» هفدهم، از شتاب‌گیری این روند و عدم توقف حرکت شرکت‌های دانش‌بنیان نوشته است.

هفدهمین شماره ماهنامه «دانش‌بنیان» به صاحب امتیازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرمسوولی سورنا ستاری و سردبیری پرویز کرمی در ۱۳۲ صفحه، ویژه اردیبشهت ماه ۱۳۹۶ منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *