کار آفرین به چه کسی می‌گویند؟!

کار آفرین کیست؟

افرادی که یک فرصت شغلی جدید در صنعت ایجاد می‌کنند کار آفرین هستند. آنها اغلب این کار را با ایجاد شرکتی تازه انجام می‌دهند. اما آنها همچنین فرصتهای جدید شغلی را با ورود یک محصول یا ایجاد یک بازار جدید بوجود می‌آورند. بنابراین که در کارخانجات بزرگ خطوط تولید تازه‌ای به راه می‌اندازند و یا با ایجاد بخش‌هایی تازه که قبلاً وجود نداشت باعث ایجاد بازاری جدید می‌شوند با این تعریف کارآفرین هستند. به بیان کلی تر کارآفرینان منابع را مدیریت می‌کنند تا چیز تازه‌ای بسازند اعم از شغل تازه یا کالا یا خدمت یا حتی بازار تازه-

آنچه کارآفرینان موفق را از کارآفرینان دیگر متمایز می‌کند سرعت توسعه فعالیت اقتصادی آنان است. آنهایی بیشتر موفق هستند که فعالیت اقتصادیشان را بتوانند به سرعت رشد دهند. آنها موقعیت‌هایی را که در بازار دیگران به آنها توجهی نمی‌کنند می‌یابند و همین ایده بهره برداری کردن از این موقعیت‌ها را در ذهن آنها شکل می‌دهد. آنها خودشان را بخوبی در بازاری که در حال انتقال و تغییر است جا می‌اندازند که از این نظر مبتکر و مخترع شناخته می‌شوند. آنها به دقت پیش بینی می‌کنند که جهت بازارها در حال تغییر است و سپس آماده می‌شوند که بازارها را به راه بیندازند که دین کار را قبلاً کسی انجام نداده بود.

مردم اغلب فکر می‌کنند کارآفرینان در ابتدا موفق هستند چون آنها کالا یا خدمات تازه‌ای ابداع می‌کنند مثل موتور جستجور یاهو. اما اینطور نیست و اغلب کارآفرینان موفق کار خود را با افزایش در کیفیت یک کالا یا محصول ایجاد می‌کنند بدون اینکه چیز تازه ایجاد کرده باشند. آنها اطلاعات کوچکی روی آنچه دیگران انجام می‌داده‌اند ایجاد می‌کنند.

کارآفرینان پس از شروع کار خود به مشتریان توجه می‌کنند و با آرامی‌با اصلاحات دیگر خود را مطرح می‌سازند. سپس آنها به سرعت آنچه انجام می‌دهند را متعادل می‌سازند و این فرایند را بارها تکرار می‌کنند پیشنهاد بهبود کیفیت مطرح شده از طرف Jerry Greenfild Ben cohen منجر به موفقیت برای آنها شد. آنها شروع به ساختن بستنی با قیمت بالاتر با قطعاتی از میوه روی آن کردند این بستنی‌ها برای پاسخ به نیاز مشتریانی ساخته شد که بستنی‌های ساده را دوست نداشتند در آن زمان تولید کنندگان بزرگ بستنی در بازار بستنی میوه‌ای جدید وجود نداشتند و این بازار جدیدی بود که توسط این دو نفر ایجاد شد.

Jack Burton کار آفرین دیگری است که از Vermont شروع کرد. او با بهبود طراحی کالایی که اولین بار در 14 سالگی با آن آشنا شده بود توانست به موفقیت دست یابد با گذشت مدت کمی‌ا ز فارغ التحصیلی از نیویورک نقل مکان کرد و تخته اسکی‌های Burton را درست کرد. او می‌گوید بسیاری از مردم فکر می‌کنند من تخته اسکی جدیدی اختراع کرده ام در حالی که این درست نمی‌باشد

طرح اولیه تخته اسکی‌ها بوسیله شرکت Brun swick ساخته شد در حالی که این شرکت هیچ گاه پیشرفتی در تخته اسکی‌های ساخته شده ایجاد نکرد. فلسفه Burton بهبود آنچه جا دارد بر اساس نیازهای واقعی مشتریان بود. Burton این مساله را به همگان یاد داد که: اگر محصولات اصلی برای مردم کسالت آور باشد آنها حاضرند با پرداخت پول بیشتر کالای با کیفیت تری بخرند.

تاثیر محیط بر فعالیت‌های کارآفرینانه:

طی ده سال اخیر کارآفرینان میلیونها فرصت شغلی تازه در جهان ایجاد کرده‌اند. از هر شش دانشجوی رشته مشاغل یک نفر می‌گوید هدف شخصی اش تاسیس یک شرکت اختصاصی است و کارشناسان پیش بینی می‌کنند در آینده سازمانهای بسیاری متولد شوند. به ویژه افزایش فعالیت‌های جسورانه (venture creation) در بین زنان، مهاجران و اعضای گروه‌های کوچک و رده پایین پیش بینی می‌شود. سهم شغل‌های ایجاد شده بوسیله زنان کارآفرین از 24% در سال 1975 به 40% در سال 2000 افزایش یافته است.

آیا این رشد بیانگر جهش ناگهانی در تولد کارآفرینان است؟

پاسخ منفی است چون سرعت کارآفرینی با شرایط محیط کم یا زیاد می‌شود. در ایالات متحده سرعت فعالیت‌های کارآفرینان در دهه 1920 افزایش یافت و پس از آن در دهه 1930 کاهش یافت و پس از آن و بعد از جنگ جهانی دوم افزایش و پس از آن کاهش چشمگیری از سال 1950 تا 1980 داشت دهه اخیر دوره دیگری از رشد کارآفرینی به علت اختراعات انجام گرفته در تراشه‌ها، کامپیوترها و وسایل ارتباط جمعی راه دور و تکنولوژی ارتباطات می‌باشد.

کاهش سرعت سودها و افزایش سرعت مهاجرت‌ها ب افزایش سرعت فعالیت‌های کارآفرینانه می‌انجامد هرچه افراد بیشتری تبدیل به کارآفرینان موفق می‌شوند ایجاد ساختارهای اجتماعی بهتر دیگران را مجبور می‌کند تا کارآفرین باشند. همچنین فاکتورهای سیاسی و اقتصادی نقش مهمی‌ ایفا می‌کنند. به منظور ایجاد تحریک و انگیزه برای انجام کارآفرینی بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی تسهیلات ویژه‌ای مهیا کرده‌اند و مالیات‌هایشان را کاهش داده‌اند.

هدف دولتها از این سیاست حصول اطمینان در این زمینه است که کشورشان از جهش کارآفرینانه‌ای که دست یابی به تکنولوژی‌های جدید آن‌را ممکن می‌سازد عقب نمانند.

به سازمانهایی که کارآفرینان را حمایت می‌کنند incubator organization گویند. آنها به مشاغل جدید یا کسانی که می‌خواهند شغل ایجاد کنند به اصطلاح فضا .. می‌دهند.

یک شرکت حمایت کننده کار آفرینان می‌تواند یک روز کامل را سپری کند بدون اینکه نیازی به خرید تلفن یا اجاره دستگاه فتوکپی یا استخدام کارمند داشته باشند. حامیانی که هیچ نفعی برای کارآفرینان نمی‌توانند به همراه داشته باشند این خدمات را رایگان به کارآفرینان می‌دهند اما اغلب کارآفرینان بخشی از سود خود را با شرکت حمایت کننده که به موفقیت آنها کمک کرده تقسیم می‌کنند. در شهر نیویورک کارخانه‌های سرمایه‌گذاری روی فعالیتهای جسورانه فضای حمایت کننده را برای کارآفرینان ایجاد می‌کنند تا سرمایه‌گذاری آنها را پرورش دهند.

برخی سرمایه گذاران این زمینه معتقدند سازمان‌های حمایت کننده راه‌های بدون خطر برای شروع فعالیت کارآفرینانه هستند. که بوسیله آنها می‌توان دید که آیا این کار در ابتدا توسعه می‌یابد و پس از آن تصمیمات بهتری در مورد سرمایه‌گذاری روی این کار گرفته شود.

صاحبان مشاغل کوچک

برخی از مردم به اشتباه واژه کارآفرین را در معنی صاحب مشاغل کوچک به کار می‌برند. در ایالت متحده مشاغل کوچک به کارخانه‌هایی که کمتر از 500 کارمند دارند گفته می‌شود بنابراین واژه صاحب مشاغل کوچک به شخصی که صاحب حق مالکیت کارخانه با زیر 500 کارگر است گفته می‌شود.

اداره مشاغل کوچک (SBA) (small business administration) یک نهاد دولتی است که مسئول حمایت از فعالیت‌های مشاغل کوچک است. این نهاد منابع سودمند زیادی برای کسانی که چنین مشاغلی را ایجاد کرده و آن‌را به خوبی مدیریت می‌کنند ارائه می‌دهد. بر اساس آمارهای سازمان SAB در سال 2000 در آمریکا 24 میلیون شغل کوچک وجود داشته که این تعداد 40% کارخانه‌های آمریکا و 75% تمام مشاغل جدید ایجاد شده است.

بسیاری از کارآفرینان برای مدت کوتاهی صاحبان مشاغل کوچک هستند. اما تمام صاحبان مشاغل کوچک کارآفرین نخواهند شد به عبارت دیگر همه صاحبان مشاغل کوچک وارد یک فعالیت شغلی جدید نمی‌شوند. افراد با خرید کارخانه‌ها صاحب مشاغل کوچک می‌شوند اما بسیاری از این صاحبان مشاغل تمایل دارند مشاغل خود را کوچک نگه دارند و آنطور که کارآفرینان عمل می‌کنند شغلشان را توسعه ندهند. این طبیعی است که اعتقاد داشته باشید کارکردن برای خودتان ممکن است بهتر از کارکردن برای دیگران باشد اما حتی اگر شما صاحب شغل نباشید کارکردن در یک کارخانه کوچک متفاوت از کار کردن برای یک کارخانه بزرگ است. یک اختلاف بزرگ در میزان رضایت است. در رأی گیری اخیر انجام شده، کارخاه‌هایی با کمتر از 50 کارمند دارای کارمندان راضی تری هستند. مشاغل کوچک ضررهایی شامل حقوق کم و امکانات پزشکی و بیمه ای کم یا صفر دارند. اما برای اکثر افراد این زیان‌ها با رضایت ناشی از فضای خوب کاری خنثی می‌شود. در مشاغل کوچک از افراد انتظار می‌رود تمام مهارت‌های خود را به نمایش بگذارند. آنها به راحتی می‌توانند ببینند چگونه کارشان روی تبلیغات شرکت اثر میگذارد و یا چگونه عمل آنها روی سود آوری شرکت موثر است.

مشاغل فامیلی

مردم اغلب فکر می‌کنند مشاغل کوچک، مشاغلی فامیلی هستند ولی در واقع مشاغل فامیلی می‌توانند کوچک یا بزرگ باشند ممکن است شغل فامیلی در اثر فعالیت کارآفرینانه به سرعت رشد کند یا اینکه رشد کندی داشته باشد.

برای دولت تعریضی برای مشاغل فامیلی وجود ندارد ولی اغلب این عنوان برای توضیح دادن شغلی که صاحب و مدیریت آن در دست افرادی است که با یکدیگر رابطه فامیلی دارند به کار می‌رود. اغلب این مشاغل مسیر اولیه خود را تغییر می‌دهند. یک نمونه آن کارخانه Kohler ، 125 سال پیش به عنوان مخترع وانهای حمام به سبک مدرن شناخته شد پس از آن کارخانه ساده او تبدیل به کارخانه ای با محصولات متنوع از جمله مبلمان، موتورهای کوچک و زمین‌های گلف می‌باشد. و هنوز هم بوسیله یک فامیل کنترل می‌شود و بسیاری از افرادی که با هم رابطه فامیلی دارند استخدام می‌کنند.

همانطور که در آینده خواهیم گفت فشارهای توسعه یک شغل می‌تواند یک استرس بزرگ برای کارآفرینان و افرادی که با ریا برای آنها کار می‌کنند ایجاد کنند. بویژه گره‌های کور در اینجا افزایش می‌یابند برخی مشاغل فامیلی با واگذار کردن مدیریت شروع کارشان به افراد با مهارت به این فشارها غلبه می‌کنند. فامیلی‌های دیگر به دنبال راه‌هایی هستند که رشد شغلشان را همراه با کنترل مالکیت و مدیریت نگه دارند.

شرکت‌های خلاق و نو آور

در شرکت‌های خلاق و نوآور موفقیت در سایه پژوهش و کار مطالعا تی، برنامه‌ریزی دقیق ،نظم کاری ، نگاه دراز مدت به آینده، توجه به کیفیت محصولات و بازار یابی سنجیده بدست آمده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *