وام صادرات با بهره ۴ درصدی به شرکت‌های دانش‌بنیان می‌دهیم

بهزاد سلطانی با بیان اینکه اکنون شرکت‌های تولیدکننده در شرایط سخت رقابتی هستند، گفت: این شرایط سخت برای شرکت‌های دانش‌بنیان است، زیرا برخی تولیدکنندگان با تولید تیراژ بالا توانسته‌اند قیمت محصول نهایی خود را کاهش دهند؛ از این رو باید به سمت تولید انبوه و کاهش قیمت اقدام کنند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان باید کیفیت محصولات خود را افزایش دهند که این موضوع باید در واحدهای تحقیق و توسعه شرکت‌ها به کار گرفته شود.
سلطانی همچنین با بیان اینکه محصول نهایی شرکت‌ها باید کاربرپسند باشد، اظهار داشت: نوآوری در محصولات نیز از نکات مهمی است که در تولید یک محصول دانش‌بنیان باید در نظر گرفته شود تا در نهایت تولید آنها به فروش برسد.
به گفته وی، همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان باید فناوری‌های مرتبط با دنیا را رصد کنند و در نمایشگاه‌های بین المللی حضور یابند تا فناوری حوزه خود را مورد پایش قرار دهند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه بازرگانی و خرید و فروش‌های دولتی و نیمه دولتی در فضای خوبی قرار نگرفته است، گفت: ضروری است راهکارهایی برای حل این مشکل ارایه شود تا درنهایت محصولات تولیدی در شرکت‌ها متقاضی داشته باشند.
سلطانی بیان کرد: همچنین ضروری است دستگاه‌های دولتی به خرید محصولات داخلی تشویق شوند.
وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان باید بتوانند با بالاترین رقبای خود در کشور ثالث به رقابت بپردازند.
سلطانی درخصوص حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: ما می‌توانیم از محصولات جدید شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت‌هایی داشته باشیم تا سازمان یا ارگان موردنظر بتواند از این لیزینگ بهره برده و درنهایت محصول داخلی و دانش‌بنیان مورد مصرف قرار گیرد.
وی درباره وام صادراتی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: صندوق می‌تواند وام چهار درصدی را برای صادرات شرکت‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا کند؛ این وام با دوره تنفس همراه است و شرکت‌ها می‌توانند قبل و بعد از صادرات، این وام را دریافت کنند.
منبع: فناورآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *