کافه م شکلات بهمن 95

پنجمین دوره کافه م شکلات
موضوع: مهارت‌آموزی
برنامه روز دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه با موضوع مهارت‌آموزی برگزار شد.
با صحبت‌های خانم شریفی مجری برنامه و ارائه خلاصه‌ای از هدف برگزاری این دوره از کافه م شکلات در ساعت ۱۴:۱۵ شروع شد.
و پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود ملی ایران، مهمانان برنامه برای شروع مناظره به بالای سن دعوت شدند.
پس از توضیحاتی مختصر از بیوگرافی و تحصیلات مهمانان مناظره آغاز شد.
امین جمالی مهر: وروری ۸۷ دانشگاه صنعتی اصفهان و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف در رشته مکانیک

سجاد معتمد زرگر: ورودی ۹۱ رشته صنایع  و ورودی ۹۵ کارشناسی ارشد در رشته MBA دانشگاه شریف
_پس از ورود به دانشگاه مهم‌ترین هدفی که دنبال می‌کردید چه بود؟ ادامه تحصیل یا انجام فوق برنامه‌ها و کسب مهارت‌های لازم برای اشتغال؟
آقای جمالی مهر:
به دلیل کمبود زمینه لازم برای یادگیری مهارت‌های لازم در محیط دانشگاه در اصفهان و وقت گیر بودن فراگفتن آنها در بیرون دانشگاه در دوره کارشناسی، اولیت اولم درس خواندن بود و بر این باور بودم خوب درس خواندن خود مهارتی لازم برای پیشرفت است. اما از سال سوم کارشناسی به صورت پاره وقت در شرکتی نوپا در یکی شهرک‌های صنعتی اصفهان مشغول به کار شدم و در  دوره ارشد در کنار اشتغال باز هم اولیت درس بود.
آقای معتمد زرگر:
از دوره راهنمایی به نجوم علاقه زیادی داشتم و  هدفم کار کردن در ناسا بود. وارد بیرستان که شدم به شیمی علاقه‌مند شدم و برای المپیاد شیمی شروع به درس خواندن کردم و درن هایت در رشته مهندسی صنایع شریف قبول شدم و ارشد هم MBA را انتخاب کردم. کلا آدم کنجکاوی بودم و از شاخه‌ای به شاخه دیگه پریدن لذت می‌بردم.
_از نظر شما مهم‌ترین مهارتی که برای شروع به کار لازم است چه مهارت‌هایی می‌تواند باشد؟
آقای جمالی مهر:
در کنار تحصیلات خوب، پرورش مهارت‌های نرم (soft skills) از جمله توانایی انجام کار گروهی، یادگرفتن مدیرت کردن کارها و مذاکره که ابزار مهمی برای پیشرفت هر دانشجویی است که با شرکت در workshop ها و مطالعه کتاب می‌توان به  کسب این مهارت‌ها پرداخت.
آقای معتمد زرگر :
درکنار  soft skillها یادگیری hard skill از جمله نامه‌نگاری و کار کردن با نرم‌افزار‌ها که شاید هیچ وقت چنین مهارت‌هایی هیچ‌گاه در فضای آموزشی دانشگا به تنهایی کسب نشوند می‌تواند کمک بزرگی برای پیشرفت در حیطه کاری باشد.
مدرسه اشتغال یکی ار بهترین مکان‌هایی است که می‌توان به کسب این مهارت‌ها پرداخت.
_اما کدام را اولیت قرار دهیم؟ حصیل یا فعالیت‌های فوق برنامه؟

آقای جمالی مهر:
قطعا زمینه تحصیلات خوب لازمه پیشرفت در حوزه کاری می‌شود اما بدون مهارت‌های hard و soft ممکن است فرد دچار مشکل شود پس با کسب این مهارت‌ها هنگامی که فرد در محیط کار با مشکلاتی روبه رو شود وت جربه عینی آن در محیط کار توانایی کنترل اوضاع را دارد و ذهنی خلاق تر برای مدیریت اوضاع دارد.
آقای معتمد زرگر:
در تمام دوره‌های تحصیل سعی کردم کاری را که انجام می‌دهم درست انجام دهم. قطعا تحصیلات باید اولویت باشد اما از همان سال‌های اول دانشجویی دغدغه‌های زیادی برای انجام کار‌های فوق برنامه و تجربه کردن فوق برنامه‌ها داشتم و از همان سال‌های ابتدایی که مدرسه اشتغال شروع به فعالیت کرد در این محیط حضور داشتم و بسیاری از مهارت‌ها را کسب کردم اما روحیه کاری‌ام طوری بود که می‌خواستم کار کردن در بیرون دانشگاه را هم تجربه کنم و اما در تمام این کارهای فوق برنامه محوریت کسب‌وکار داشتند، زمینه مورد علاقه‌ام!
پس از اتمام مناظره پرسش و پاسخ بین حضار و مهامانان صورت گرفت.
و بعد از آن اهدای جایزه برنده مسابقه نقاشی با موضوع مهارت‌آموزی و خواندن داستان مربوط به تصویر کشیده شده توسط برنده مسابقه.
و در آخر برنامه آقای اعتصامی درباره حلقه مطالعاتی هم‌خوان توضیحاتی دادند که این برنامه برای مطالعه کتاب‌هایی در حوزه خودشناسی و مهارت‌های لازم برای کسب‌وکار برگزار می‌شود ارائه دادند.
در ساعت 15 پنجمین دوره کافه م شکلات به اتمام رسید.

برای دیدن عکس‌های بیشتر به گالری تصاویر مراجعه کنید.

IMG_2692

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *