۹ مورد که برای رسیدن به موفقیت در سال ۲۰۱۷ نیاز دارید

با حس مالکیت، ایده آل گرایی و زمان‌بندی درست شروع کنید.

به‌عنوان یک کارآفرین، شما بهترین دوست و بدترین دشمن خود هستید. شما بین اعتقاد به توانایی خود برای تسخیر جهان، بهبود آن تا جایی که فقط شما می‌توانید و شک نسبت به ارزش‌هایتان، خود تخریبی با تعلل و هزینه‌های غیرضروری، مردد هستید. شما هنوز هم می‌توانید سال ۲۰۱۷ را به بهترین سال برای خود تبدیل کنید، اما برای رسیدن به آن، باید برخی از عادت‌های اشتباه خود را ترک کنید.

  1. ایجاد حس مالکیت

بله شما موجود خاصی با ترکیبی از توانایی و بصیرت هستید، اما این به این معنی نیست که جهان به شما همه‌چیز را بدهد، مخصوصاً اینکه شما یک کارآفرین هستید. اگر موفقیت می‌خواهید، باید آن را رقم بزنید. شما یک مشتری جدید می‌خواهید یا می‌خواهید شرکت شما در یک نشریه بزرگ برجسته شود، پس بهتر است تمام تلاشتان را بکنید تا اتفاق بیفتد.

  1. انجام همه کارها به‌تنهایی

منظور این است، سعی نکنید همه کارها را تنها انجام دهید. مشورت و کمک خواستن از بقیه کار درستی است و شما حتی می‌توانید از افراد، برای برداشتن باری از دوش‌هایتان استفاده کنید. شما با یک شبکه ارتباطی از دوستان و اشخاص کارآفرین که از کمک به شما خوشحال می‌شوند، در ارتباطید؛ ممکن است به خاطر این باشد که قبلاً به آن‌ها کمک کردید یا صرفاً می‌خواهند موفقیت شما را ببینند. کارآفرینی به‌اندازه کافی سخت هست- آن را سخت‌تر نکنید.

  1. تلاش برای بهترین بودن

همه گاهی اوقات شکست می‌خورند. فرد موفق کسی است که تا رسیدن به نتیجه تلاش می‌کند؛ زندگی از ضربه زدن به این شخص دست برمی‌دارد. تلاش برای بهترین بودن، شما را از اشتباه کردن و یادگیری که نیاز دارید تا به موفقیت برسید، بازمی‌دارد.

  1. مقایسه خود با دیگران

افراد موفق می‌توانند به‌عنوان یک الهام‌بخش باشند. موفقیت آن‌ها می‌تواند یک نقشه راه بالقوه باشند که به شما برای جلوگیری از برخورد با مشکلاتی که در سر راهشان برای رسیدن به اوج بوده، کمک کند. قرار نیست که به آن‌ها نگاه کنید و خود را سرزنش کنید که چرا به‌اندازه آن‌ها موفق نیستید. آن‌ها شروع کردند و راهشان را با سخت کار کردن ساختند. اگر شما بر روی درس‌هایی که می‌توانید از آن‌ها بیاموزید به‌جای جایگاهی که اکنون دارند، تمرکز کنید، شما هم به همان جایگاه خواهید رسید.

  1. تعلل و به تعویق انداختن

برخی قسمت‌های تجارت شما جذابیتی ندارد. ممکن است شما از برخورد با سیر ایمیل‌ها یا قالب‌بندی وب‌سایتتان خوشتان نیاید. تعداد زیادی از مردم از آماده کردن قرارداد و فاکتورها لذت نمی‌برند، اما هر قدم به‌تنهایی مهم است و باید انجام شود. اجازه ندهید که تعلل و به تعویق انداختن دلیلی باشد که مانع رسیدن به اهدافتان شود.

  1. آماده نبودن

حتی اگر آماده نبودن، نتیجه به تعویق انداختن یا اعتمادبه‌نفس کاذب باشد، باعث تخریب استقرار مشتری، کار مشتری و شهرت شما می‌شود- – که اگر لکه‌دار شود، بهبود آن بسیار سخت است. مهم نیست که چه قدر اعتمادبه‌نفس دارید که مسائل را می‌دانید، برای همه‌چیز آماده‌باشید. «طرح ب» و «طرح بدترین شرایط سناریو» را داشته باشید. ممکن است هیچ‌وقت به آن‌ها نیاز نداشته باشید، اما اگر این کار را انجام دهید، از اینکه آن‌ها را دارید، خرسندید.

  1. پیوسته شکایت کردن

نه‌تنها همیشه درمانده بودن طاقت فرساست؛ بلکه سایر مردم که می‌خواهند به شما کمک یا با شما کار کنند را از دست می‌دهید. اگر همه کاری که شما می‌کنید، شکایت کردن باشد، شما پرمشغله‌تر از آن خواهید بود که فرصت‌ها را ببینید. به حدی روی موارد منفی تمرکز خواهید کرد که نمی‌توانید قدر آنچه را که دارید، بدانید. اگر چیزی درست نیست، درستش کنید. شکایت نکنید.

  1. خریدن چیزهایی غیرضروری

درحالی‌که ممکن است خرید همه اسباب‌بازی‌های جدید هیجان‌انگیز باشد، به‌جای آن بر روی راه‌هایی که می‌توانید پولتان را خرج کنید که شما را به رؤیاهایتان نزدیک‌تر کند، تمرکز کنید. کامپیوتر جدید ممکن است زرق‌وبرق دار و سرگرم‌کننده باشد، اما یک واحد آموزشی در آنالیز گوگل یا بازسازی سایت خودتان می‌تواند استفاده بهتری از پولتان باشد و یا می‌توانید همیشه پول را برای روز مبادا کنار بگذارید که سرانجام اتفاق می‌افتد.

  1. فکر اینکه آمادگی ندارید

هیچ‌کس واقعاً در هیچ زمانی برای یک کار بزرگی در زندگی آماده نیست- – تجارت را شروع کنید، دوست پیدا کنید،… به‌محض ورود به کار متوجه می‌شوید. البته به این معنی نیست که نباید اطلاعات اساسی و برنامه‌ریزی داشته باشید، اما همان‌طور که در برنامه‌نویسی گفته می‌شود «اگر از نسخه اول محصولتان خجالت‌زده نشوید، خیلی دیر آن را راه‌اندازی خواهید کرد.» منتظر بهترین لحظه نباشید. همین‌الان انجام دهید.

این‌ها راهکارهایی هستند که می‌تواند ضربات ناگهانی در تجارت شما باشند. اجازه ندهید مواردی که روی آن‌ها کنترل دارید جز این دسته قرار بگیرند. این عادت‌ها و ذهنیات بد را بهبود دهید و به سال ۲۰۱۷ آماده برای تحقق رؤیاهایتان، وارد شوید.

نویسنده: امنا شمیم[۱]

مترجم: فائزه زمانی

[۱] Amna Shamim

منبع: رهنُمون

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *