کتاب «راه روشن»

رسالت مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، افزایش روحیه کارآفرینی در دانشجویان، استادان و نیز فارغ‌التحصیلان دانشگاه و در یک کلام، خانواده بزرگ شریف و افزایش سطح معلومات عمومی و تخصصی کسب و کار در آن‌هاست؛ باید توجه داشت که امروزه مقولاتی همچون «ارزش‌آفرینی» و «ثروت‌سازی»، جزئی از شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌هاست. پیرو تأکیدات مسئولان دانشگاه درباره گسترش فعالیت‌های کارآفرینانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان شریف، این مرکز بر مبنای تجربیات موجود و با هدف ترویج روحیه کارآفرینی و انتشار تجارب و دستاوردهای کارآفرینانه دانشگاه، کتاب «راه روشن» را که حاوی اطلاعات و دستاوردهای عملی دانشگاه در زمینه توسعه کسب و کار دانش‌بنیان است منتشر نموده است.

کتاب حاضر که در 2 بخش کلی تدوین شده است می‌کوشد تا ضمن آشنا نمودن علاقه‌مندان با فضای کارآفرینی در دانشگاه و ایجاد انگیزه برای حرکت پویای آن‌ها در خط سیر کارآفرین شدن، ابزارها و نهادهای مرتبط را معرفی نماید. با این رویکرد در بخش اول، نهادهای حامی کارآفرینی و توسعه کسب و کار در دانشگاه صنعتی شریف معرفی شده‌اند که عبارتند از: مرکز کارآفرینی، مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته، صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی توسعه صادرات شریف، مرکز دانشجویی حمایت و توسعه فناوری طلوع، پارک فناوری پردیس و بنیاد شریف. در این بخش ضمن معرفی مختصر هر نهاد، خلاصه‌ای از فعالیت‌های آن به اختصار ذکر گردیده و برای ایجاد سهولت در ارتباط و مراجعه علاقه‌مندان، اطلاعات تماس آن‌ها نیز آورده شده است.

در بخش دوم کتاب، پیرو فعالیت‌های انجام شده در مرکز به منظور انتقال تجربیات ارزنده و فناوری‌های ایجاد شده به دست فارغ‌التحصیلان موفق دانشگاه و نقش‌آفرینان عرصه صنعت کشور در قالب مجموعه کتاب‌های «سی کارآفرین» که تاکنون چهار جلد از آن به چاپ رسیده است، گزیده سخنان یکصد نفر از این عزیزان به همراه تعاریف آنان از مقوله کارآفرینی و تجربیات عملی آنان آورده شده است. انتظار می‌رود این انتقال تجربه و «راه روشن» تصویر شده، مشتی نمونه خروار باشد تا شوق خطر کردن و ورود به صحنه کار و کوشش را در میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جوان، تقویت نماید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *