کتاب «راه روشن»

رسالت مرکز کارآفرينی دانشگاه صنعتی شريف، افزايش روحيه کارآفرينی در دانشجويان، استادان و نيز فارغ‌التحصيلان دانشگاه و در يک کلام، خانواده بزرگ شريف و افزايش سطح معلومات عمومی و تخصصی کسب و کار در آن‌هاست؛ بايد توجه داشت که امروزه مقولاتی همچون «ارزش‌آفرينی» و «ثروت‌سازی»، جزئی از شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌هاست. پيرو تأكيدات مسئولان دانشگاه درباره گسترش فعاليت‌هاي كارآفرينانه دانشجويان و فارغ‌التحصيلان شريف، اين مرکز بر مبنای تجربيات موجود و با هدف ترویج روحیه کارآفرینی و انتشار تجارب و دستاوردهای کارآفرینانه دانشگاه، کتاب «راه روشن» را که حاوی اطلاعات و دستاوردهای عملی دانشگاه در زمینه توسعه کسب و کار دانش‌بنیان است منتشر نموده است.

کتاب حاضر که در ۲ بخش کلی تدوين شده است می‌کوشد تا ضمن آشنا نمودن علاقه‌مندان با فضای کارآفرينی در دانشگاه و ايجاد انگيزه برای حرکت پويای آن‌ها در خط سير کارآفرين شدن، ابزارها و نهادهای مرتبط را معرفی نمايد. با اين رويکرد در بخش اول، نهادهای حامی کارآفرينی و توسعه کسب و کار در دانشگاه صنعتی شريف معرفی شده‌اند که عبارتند از: مرکز کارآفرينی، مرکز رشد فناوري‌های پيشرفته، صندوق پژوهش و فناوری غير دولتی توسعه صادرات شريف، مرکز دانشجويي حمايت و توسعه فناوری طلوع، پارک فناوری پرديس و بنياد شريف. در اين بخش ضمن معرفی مختصر هر نهاد، خلاصه‌ای از فعاليت‌های آن به اختصار ذکر گرديده و برای ايجاد سهولت در ارتباط و مراجعه علاقه‌مندان، اطلاعات تماس آن‌ها نيز آورده شده است.

در بخش دوم کتاب، پيرو فعاليت‌های انجام شده در مرکز به منظور انتقال تجربيات ارزنده و فناوري‌های ايجاد شده به دست فارغ‌التحصيلان موفق دانشگاه و نقش‌آفرينان عرصه صنعت کشور در قالب مجموعه کتاب‌های «سی کارآفرين» که تاکنون چهار جلد از آن به چاپ رسيده است، گزيده سخنان يکصد نفر از اين عزيزان به همراه تعاريف آنان از مقوله کارآفرينی و تجربيات عملی آنان آورده شده است. انتظار می‌رود اين انتقال تجربه و «راه روشن» تصوير شده، مشتی نمونه خروار باشد تا شوق خطر کردن و ورود به صحنه کار و کوشش را در ميان دانشجويان و فارغ‌التحصيلان جوان، تقويت نمايد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *