هسته دانشجویی «جلودار»

نام هسته: جلودار

حوزه فعالیت: شبکه اجتماعی کوهنوردان و طبیعت‌گردان

معرفی:

فعالیت­‌هایی مثل کوهنوردی، دره نوردی، سنگنوردی، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، غارنوردی، کویر نوردی و جنگل نوردی معمولا در مکان­‌های طبیعی و یا نیمه طبیعی انجام می­‌شود. این­گونه فعالیت­‌ها را اغلب ورزش‌­های تیمی می‌­نامند و اگر مثل صعودهای دیواره­ایی و یا قایق­رانی در رودخانه­ خروشان، شامل هیجان، چالش­‌های فیزیکی و ریسک باشد؛ فعالیت­‌های ماجراجویانه قلمداد می­‌شوند. به صورت کلی تمام این فعالیت‌­ها را می­‌توان در حوزه طبیعت­‌گردی محسوب کرد.

برای طبیعت­‌گردان همواره دغدغه جمع‌­آوری اطلاعات صحیح و قابل اطمینان از منطقه، وضعیت آب و هوا، وسایل مورد نیاز، گزارش برنامه­‌های تیم­‌های قبلی، افرادی که در منطقه هستند و … وجود داشته‌­است و نیازمند صرف ساعت­‌ها وقت بوده‌­است. نبود شبکه ارتباطی مناسب بین افراد فعال در این حوزه؛ منجر به پایین آمدن کیفیت برنامه­‌ها می­‌شود. بنابر این دلایل، جمعی از کوهنوردان گروه کوه دانشجوی شریف شبکه اجتماعی ” جلودار” را برای یکپارچه سازی اطلاعات و خدمات مورد نیاز طبیعت گردان ایجاد کردند.

جلودار بستری را فراهم می­‌کند تا طبیعت­‌گردان بتوانند به راحتی افرادی که به این گونه خدمات احتیاج دارند، بشناسند و با آن­ها ارتباط برقرار کنند، از برنامه­‌های گروه­‌های دیگر مطلع شوند، اطلاعات پدیده‌‌های طبیعی (کوه­‌ها، دریاچه­‌ها، آبشارها، غارها و …) را مطالعه کنند، موقعیت جغرافیایی پدیده­‌ها نسبت به هم را تشخیص دهند، با وسایل مورد نیاز فعالیت خودشان آشنا شوند، گزارش برنامه‌‌های مرتبط را مشاهده کنند، خودشان گزارش برنامه بنویسند و مقالات آموزشی در حوزه خودشان را مطالعه کنند.

اعضای تیم:


اطلاعات تماس:

info@jelodar.com

سایت:

jelodar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *