رشته‌های شغل‌آفرین برای دانش‌آموزان

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: رشته‌های آسانسور، طراحی دوخت، تراش و بُرش شیشه صد درصد برای دانش‌آموزان ایجاد کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاریاقتصادایران،سید مصطفی آذرکیش” درباره جذب دانش‌آموزان کاردانش به بازار کار، اظهار کرد: برخی از رشته‌ها که متناسب با بازار کار ایجاد شده‌اند، جذب صد درصدی برای دانش‌آموزان به بازار کار را دارند اما این درصد برای دیگر رشته‌ها متنوع است.
وی افزود: رشته‌های آسانسور، جوش آرگون، تراش و بُرش شیشه، طراحی دوخت، گازCO۲از رشته‌هایی هستند که دانش‌آموزان صد درصد به بازار کار جذب می‌شوند.
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: خیلی از این دانش‌آموزان کارآفرین می‌شوند و مهارت و آموزش‌هایی که در هنرستان‌ها فرا می‌گیرند، موجب می‌شود تا صاحب مشاغل خانگی، منطقه‌ای، بومی و ملی شوند.
آذرکیش با بیان اینکه آموزش در هنرستان‌ها برای تربیت کارآفرینی است، اظهار کرد:بسیاری از این دانش‌آموزان کارآفرین می‌شوند و خود به عنوان کارفرما چندین کارگر و کارمند نیز دارند.             
وی با بیان اینکه۴۱درصد دانش‌آموزان در شاخه‌های فنی‌ و حرفه‌ای و کار و دانش تحصیل می‌کنند، بیان کرد: در نشانگرهای ارزشیابی که بهمن۹۲توسط شورای عالی آموزش و پرورش تصویب و ابلاغ شده است، باید تا سال۹۷این عدد به۴۸.۲۶درصد برسد.
به گفته آذرکیش، اکنون۲۴درصد دانش‌آموزان در رشته کاردانش و۱۷درصد در رشته فنی‌ و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند که باید در سال۹۷،۲۸درصد دانش‌آموزان در رشته کاردانش و۲۰.۲۶درصد نیز در رشته فنی و ‌حرفه‌ای تحصیل کنند.       
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین آموزش همراه با تولید را نیز برای تمام واحدهای آموزشی در هنرستان‌ها داریم که ما به دنبال بهبود کیفیت آموزشی به همراه تولید هستیم.

اخبار کارآفرینی و اشتغال

تاریخ خبر: ۱۳۹۴/۰۵/۰۴

منبع خبر:خبرگزاری اکونیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *