آموزش مهارت‌های کارآفرینی به یک میلیون جوان ایرانی

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،”کورش پرند” روز شنبه در نشست مسوولان شهرستان دشتی استان بوشهر افزود: در اجرای طرح‌های آموزشی نوین سازمان فنی و حرفه‌ای در سال ۹۴ ، باشگاه امید راه اندازی می‌شود و براساس برنامه‌ریزی انجام شده در این طرح ۱۲ خدمت ویژه از طریق فضای مجازی برای بیش از یک میلیون نفر به اجرا در می‌آید.
وی اضافه کرد: در اجرای این طرح کارت‌های اعتباری، بانکی، سیم کارت رایتل، کتاب، آزمون، رفاهی، اینترنت و اینترانت به صورت رایگان در اختیار متقاضیان و اعضای باشگاه امید قرار می‌گیرد.
پرند ادامه داد: اعضای این باشگاه شامل همه افرادی است که نیاز به کسب مهارت مشاغل خانگی، کسب و کار کوچک و مهارت فنی و حرفه‌ای هستند و همه کسانی که نمی‌توانند محصولاتشان را بفروشند، برندهای مختلفی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
وی اظهار کرد: در این طرح ۱۴ هزار آموزشگاه آزاد فنی وحرفه‌ای کشور فعال شده‌اند و از این خدمات ویژه استفاده می‌کنند.
رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: در حالی که استفاده از خدمات آموزش مجازی به صورت آزاد سالانه بین ۲۰۰ تا۳۰۰ میلیون ریال برای مراکز آموزش آزاد هزینه دارد اما در این طرح این میزان به یک میلیون ریال کاهش می‌یابد.
پرند گفت: اجری این طرح برای استان بوشهر و بویژه منطقه ویژه انرژی پارس یک فرصت بسیار خوب است تا بتوانند جوانان ونیروی کار مورد نیاز را آموزش داد و جذب کرد.
وی تاکید کرد: براساس این طرح آموزش‌های مهارتی، سبک زندگی، مدیریت و کارآفرینی و ترکیبی از مهارت‌ها آموزش داده می‌شود.
پرند به وضعیت مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای دشتی اشاره کرد و افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دشتی با داشتن ساختمان و فضای بسیار مناسب و موقعیت جغرافیایی که در مرکز استان بوشهر واقع شده می‌تواند نقشی بسیار مهم در آموزش نیروی مورد نیاز استان بوشهر داشته باشد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: یک میلیارد ریال برای تجهیز مرکز فنی و حرفه‌ای شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی برای تجهیزات به روز آموزشی و خرید خودرو اختصاص می‌یابد و در سال آینده نیز اعتبار لازم برای تجهیز سلف سرویس و خوابگاه شبانه روزی این مرکز تامین خواهد شد.
وی افزود: راه اندازی خوابگاه این مرکز می‌تواند در آموزش روستاییان و عشایر و مناطق محروم جنوب استان بوشهر بسیار موثر باشد.
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه دشتی گفت: این مرکز با بیش از ۱۹ هزار متر مربع فضای اداری، آموزشی و خوابگاهی یکی از بزرگترین مراکز فنی و حرفه‌ای در جنوب کشور است.
احمد آبروان افزود: در این مرکز سالانه یک‌هزار نفر در رشته‌های فنی، مهندسی نفت و گاز، جوشکاری صنعتی، خدماتی، کشاورزی، معماری، صنایع و فناوری اطلاعات آموزش می‌بینند.
وی اضافه کرد: برای تجهیز خوابگاه و تامین تجهیزات سوله‌های آموزشی پیشرفته و به روز نیاز به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار است که امیدواریم در سال آینده تامین و اجرایی شود.
آبروان بیان کرد: به دلیل راه اندازی نشدن خوابگاه این مرکز بیشتر روستاییان و جوانان مناطق حومه شهرستان و جنوب استان برای آموزش‌های مهارتی با مشکلات و کمبودهای زیادی مواجه هستند و تسریع در راه اندازی خوابگاه مرکز خورموج از ضرورت‌ها است.
شهرستان دشتی با ۸۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر واقع است.

اخبار کارآفرینی و اشتغال

تاریخ خبر: ۱۳۹۳/۱۲/۱۶

منبع خبر:خبرگزاری اکونیوز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *