تأمین نیازهای وزارت بهداشت از پارک‌های فناوری/ تشکیل کمیته ارزیابی پارک‌ها

نشست پارکهای علم و فناوری کشور از 2 روز گذشته آغاز به کار کرده و هنوز ادامه دارد در این نشست تفاهم نامه ای میان 2 وزارتخانه علوم و بهداشت منعقد شده است که براساس آن وزارت بهداشت موظف شده است تا جایی که می تواند از فناوری‌های داخل برای تأمین نیازهای خود استفاده کند.

محمدعلی حسینپور فیضی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نشست پارک‌های علم و فناوری که در اصفهان در حال برگزاری است، گفت: در این برنامه نیازها و انتظارات پارک‌ها مطرح و تفاهم نامه ای بین وزارت علوم و بهداشت در امور فناوری منعقد شد.

وی اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد با توجه به بحث تحریم‌ها، وزارت بهداشت برای تأمین نیازهای فناوری و اقلام و تجهیزات خود از پارک‌ها و مراکز رشد فناوری وزارت علوم استفاده کند و با این شرکت‌ها برای تأمین مواد و اقلام مورد نیاز خود همکاری کند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: انعقاد این قرارداد در راستای نگاه به درون و تحقق شعار ما می توانیم است.

وی با اشاره به بخش دیگری از این نشست اظهار داشت: همکاری بین پارک‌های علم و فناوری ایران با پارک‌های خارج نیز مطرح و قرار شد شرکت‌های ما با شرکت‌های خارج از کشور مانند مالزی همکاری متقابل داشته باشند و نیازهای یکدیگر را برطرف کنند.

حسینپور گفت: راهکارهای افزایش اعتبارات پارک‌ها نیز با تأکید بر اینکه نگاه پارک‌ها برای اعتبارات به دولت نباشد و خودشان بتواند درآمدزایی کنند بررسی شد.

وی اضافه کرد: همچنین فرم‌های ارزیابی بین پارکها توزیع شد تا پارک‌ها خود ارزیابی شوند و کمیته ای درون سیستمی از خود پارک‌ها نسبت به ارزیابی شرکت‌های فناور و پارک‌ها اقدام کنند.

 

اخبار کارآفرینی و فناوری

تاریخ خبر: 93/02/20

منبع: خبرگزاری مهر

دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *