جشنواره کیمیاگری جابربن حیان

مرکز حمایت و توسعه فناوری دانشجویی طلوع با همکاری مرکز رشد دانشگاه، مرکز کارآفرینی و نهادهای دیگر، در نظر دارد اولین جشنواره کارآفرینی تخصصی در حوزه شیمی را با عنوان «جشنواره کیمیاگری جابربن حیان» برگزار نماید. این جشنواره از یک سو عرصه­‌ایست برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان و صاحبان ایده‌­های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی­‌های صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه‌­گذاری صنعت در کسب و کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری مؤثر و نظام­‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می­‌آورد.

در بخش مسابقه­‌ای اولین دوره این جشنواره، دو قسمت (الف) ایده و برنامه­‌های تجاری: شامل ایده­‌ها و طرح­‌هایی که هنوز به تولید نمونه اولیه نرسیده­‌اند؛ (ب) بخش تجاری: طرح­‌هایی که دارای نمونه اولیه هستند و ممکن است به بازار هم رسیده باشند؛ در نظر گرفته شده است.

دانشجویان و دانش‌آموختگان شریفی در تمامی رشته‌­ها و دوره‌­ها که در حوزه صنعت شیمی و با توجه به محورهای جشنواره دارای ایده و طرح کسب و کار هستند، می‌­توانند در هر کدام از چهار بخش مسابقه­‌ای (1) ایده کسب و کار، (2) پایان نامه کارآفرین، (3) طرح کسب و کار، (4) شرکت نوپا، شرکت نمایند.

محورهای جشنواره: 1- دارو 2- محیط زیست 3- غذا 4- کشاورزی 5- مواد بهداشتی و آرایشی 6- نرم‌افزارهای رایانه­‌ای و شبیه‌سازی 5- فناوری اطلاعات و ارتباطات 6- انرژی 7-رنگ و پوشش 8- تجهیزات پزشکی 9- سوخت 10- سازه و ساختمان 11- آموزش­‌های نوین 12- مواد پرانرژی و پیروتکن

جوایز جشنواره:

ایده پایان نامه طرح کسب و کار شرکت نوپا
رتبه اول 7 میلیون ریال 10 میلیون ریال 15 میلیون ریال 25 میلیون ریال
رتبه دوم 5 میلیون ریال 7 میلیون ریال 10 میلیون ریال 15 میلیون ریال
رتبه سوم 2 میلیون ریال 5 میلیون ریال 5 میلیون ریال 10 میلیون ریال
جایزه ویژه جشنواره (جابر بن حیان)                              10 میلیون ریال

زمان­بندی جشنواره:

عنوان زمان پایان
مهلت ارسال طرح­‌ها پایان اسفند 92
اعلام نتایج اولیه داوری طرح­‌ها پایان فروردین 93
جلسه دفاع از طرح­‌ها هفته اول اردیبهشت 93
مراسم اختتامیه و داوری طرح‌­های پایانی هفته دوم اردیبهشت 93

نحوه تماس با ما:

آدرس: دانشگاه صنعتی شریف، ضلع شرقی معاونت پژوهشی، مرکز حمایت و توسعه فناوری دانشجویی طلوع

تلفن: 66166030 – 66166031

ایمیل: kimiagary@chmail.ir

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *