جشنواره کیمیاگری جابربن حیان

مركز حمايت و توسعه فناوری دانشجويی طلوع با همکاری مرکز رشد دانشگاه، مرکز کارآفرینی و نهادهای دیگر، در نظر دارد اولین جشنواره کارآفرینی تخصصی در حوزه شیمی را با عنوان «جشنواره کیمیاگری جابربن حیان» برگزار نماید. این جشنواره از یک سو عرصه­‌ایست برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان و صاحبان ایده‌­های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی­‌های صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه‌­گذاری صنعت در کسب و کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری مؤثر و نظام­‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می­‌آورد.

در بخش مسابقه­‌اي اولين دوره اين جشنواره، دو قسمت (الف) ايده و برنامه­‌هاي تجاري: شامل ايده­‌ها و طرح­‌هایی که هنوز به تولید نمونه اولیه نرسیده­‌اند؛ (ب) بخش تجاري: طرح­‌هایی که دارای نمونه اولیه هستند و ممکن است به بازار هم رسیده باشند؛ در نظر گرفته شده است.

دانشجویان و دانش‌آموختگان شریفی در تمامی رشته‌­ها و دوره‌­ها که در حوزه صنعت شیمی و با توجه به محورهای جشنواره دارای ایده و طرح کسب و کار هستند، می‌­توانند در هر کدام از چهار بخش مسابقه­‌ای (۱) ایده کسب و کار، (۲) پایان نامه کارآفرین، (۳) طرح کسب و کار، (۴) شرکت نوپا، شرکت نمایند.

محورهای جشنواره: ۱- دارو ۲- محیط زیست ۳- غذا ۴- کشاورزی ۵- مواد بهداشتی و آرایشی ۶- نرم‌افزارهای رایانه­‌ای و شبیه‌سازی ۵- فناوری اطلاعات و ارتباطات ۶- انرژی ۷-رنگ و پوشش ۸- تجهیزات پزشکی ۹- سوخت ۱۰- سازه و ساختمان ۱۱- آموزش­‌های نوین ۱۲- مواد پرانرژی و پیروتکن

جوايز جشنواره:

ايده پايان نامه طرح كسب و كار شركت نوپا
رتبه اول ۷ ميليون ريال ۱۰ ميليون ريال ۱۵ ميليون ريال ۲۵ ميليون ريال
رتبه دوم ۵ ميليون ريال ۷ ميليون ريال ۱۰ ميليون ريال ۱۵ ميليون ريال
رتبه سوم ۲ ميليون ريال ۵ ميليون ريال ۵ ميليون ريال ۱۰ ميليون ريال
جايزه ويژه جشنواره (جابر بن حيان)                              ۱۰ ميليون ريال

زمان­بندي جشنواره:

عنوان زمان پايان
مهلت ارسال طرح­‌ها پايان اسفند ۹۲
اعلام نتايج اوليه داوري طرح­‌ها پايان فروردين ۹۳
جلسه دفاع از طرح­‌ها هفته اول ارديبهشت ۹۳
مراسم اختتاميه و داوري طرح‌­هاي پاياني هفته دوم ارديبهشت ۹۳

نحوه تماس با ما:

آدرس: دانشگاه صنعتی شریف، ضلع شرقی معاونت پژوهشی، مركز حمايت و توسعه فناوری دانشجويی طلوع

تلفن: ۶۶۱۶۶۰۳۰ – ۶۶۱۶۶۰۳۱

ایمیل: kimiagary@chmail.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *