چرا یادگیری سرمایه‌گذاری برای همه ضروری است؟

یادگیری سرمایه‌گذاری کردن ضروری است، چراکه سرمایه‌گذاری جزء بهترین راه‌ها برای کسب ثروت است.

سرمایه‌گذاری کردن بسیار مهم است تا پول شما برای شما کار کند. شما برای پول سخت تلاش می‌کنید و پول شما هم باید برای شما سخت کار کند!

سرمایه‌گذاری نکردن یا به درستی سرمایه‌گذاری نکردن می‌تواند به معنی سالهای بیشتری کار کردن باشد.

زمانی که سرمایه گذاری کردن را جدی بگیرید؛ بازده حاصل از سرمایه گذاری، می‌تواند ثبات مالی را برای شما ایجاد کند.

1. سرمایه‌گذاری، پول زیادی را برای شما به همراه می‌آورد

سرمایه‌گذاری درآمد بیشتری نسبت به سپرده بانکی فراهم می‌آورد. شاید فراز و نشیب هایی در بازار سهام رخ دهد اما با گذشت زمان، بازده بسیار بیشتر از پس‌انداز خواهد بود و با این روش از تورم فرار می‌کنیم.

2. یادگیری سرمایه گذاری در بورس برای مدیریت سهام عدالت ضروری است

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تصمیم گرفته‌اید مدیریت پرتفوی سهام عدالت خود را شخصا انجام دهید، یادگیری سرمایه گذاری در بورس برای جلوگیری از زیان و مدیریت مناسب آن ضروری است.

3. تنوع دهی به دارایی

احتمالا این جمله را شنیده اید که نباید همه تخم‌مرغ ها را در یک سبد بگذارید. در مورد سرمایه‌گذاری هم همین حرف درست است. سرمایه گذاری فقط باید بخشی از سبد دارایی باشد. نباید تمام پول خود را به صورت نقدی ، خانه یا خودرو نگه دارید.

بنابراین به متنوع سازی دارایی نیاز است.

سرمایه‌گذاری باید بخشی از دارایی باشد، نه همه آن. باید دارایی ها را بصورت پول نقد، املاک و مستغلات، خودرو و سرمایه‌گذاری در بازار سهام (بورس) متنوع کنید.

4. سرمایه گذاری در بورس معاف از مالیات خواهد بود

بنابر اظهار مقامات رسمی کشور سرمایه‌گذاری در بورس معاف از مالیات خواهد بود. یک بار در سال 25 درصد مالیات از شرکت ها گرفته می‌شود و قرار نیست مجددا مالیاتی اخذ شود.

5. سرمایه گذاری در بورس با مقدار پول کمی امکان پذیر است

این روزها می‌توان تنها با داشتن 500 هزار تومان در بورس سرمایه‌گذاری کرد.

6. قدرت سرمایه‌گذاری مداوم

تصور کنید که اگر به طور مداوم و پیوسته سرمایه‌گذاری کنید( نه به‌طور مقطعی)، ثروت خود را به میزان قابل توجهی افزایش خواهید داد.

میزان سود دریافت شده از سرمایه‌گذاری در بازار سهام در ابتدا کم به نظر می‌رسد اما با گذشت زمان و بعد از چند سال بصورت انفجاری افزایش می‌یابد.

7. یاد نگرفتن سرمایه‌گذاری خطر اشتباه کردن را افزایش می‌دهد

اگر اصول اولیه سرمایه‌گذاری را یاد نگیرید، ریسک اشتباه‌کردن با پولتان را افزایش داده‌اید. در نهایت امکان دارد پولتان را بطور کامل از دست بدهید.

آیا می‌خواهید چند ده میلیون تومان را از دست بدهید؟

نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که یادگیری سرمایه‌گذاری ساده است، بنابراین می‌توانید از انجام اشتباهات گران قیمت به سادگی خودداری کنید.

8. افراد مشهور و ثروت‌مند این کار را انجام می‌دهند

نکته اصلی این است که ما افراد مشهور را به عنوان الگویی برای سبک زندگی خود در نظر می‌گیریم پس چرا آنها را الگویی برای امور مالی خود ندانیم؟

بسیاری از سرمایه‌گذاران برتر سرمایه‌گذاری خود را با پول کمی در جوانی آغاز کرده اند اما اکنون جزء ثروتمندان دنیا هستند. مانند وارن بافت.

9. فرار از تورم

با این انتظارات تورمی شکل گرفته در اقتصاد ایران، یادگیری سرمایه‌گذاری کردن برای فرار از تورم یا گرفتن آن ضروری است.

اگر سود سپرده‌های بانکی را در ایران 20 درصد فرض کنیم، با تورم 40 درصدی موجود در اقتصاد ایران شما با سپرده‌گذاری در بانک همواره سالانه 20 درصد از پولتان را از دست می‌دهید.

10. زمانی مجبور می‌شوید که سرمایه‌گذاری کردن را یاد بگیرید

در آینده روزی مجبور خواهیم بود که سرمایه گذاری کردن را یاد بگیریم پس چرا آن را زودتر یاد نگیریم؟

11. هیچ کس به سادگی و یا رایگان به دیگری کمک نمی‌کند

هر فردی در زندگی احتیاج دارد پس‌انداز کردن را یاد بگیرد و با پول پس‌انداز شده سرمایه‌گذاری کند. برای زندگی‌کردن در موقع بازنشستگی یادگیری سرمایه‌گذاری و داشتن سرمایه الزامی است.


گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *