بازدید از شرکت دیجی کالا

در روز چهارشنبه مورخ 22 آبان ماه 1398 دانشجویان رشته‌ مهندسی صنایع بازدیدی از مرکز پردازش و انبار وسایل کوچک شرکت دیجی کالا واقع در کیلومتر 16 جاده قدیم تهران-کرج داشتند؛ این بازدید با حضور 18 فرد حدود 4.5 ساعت به طول انجامید.

در این بازدید خانم مهندس خوارزمی پور از طرف انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف مسئولیت برگزاری بازدید را برعهده داشتند و مساعدت‌هایی نیز برای تسهیل برگزاری بازدید علمی توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفت.

شرکت دیجی‌کالا به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی و با داشتن سهم زیادی از بازار فروش کالاهای اینترنتی (حدود 95 درصد) پیشتاز برخی از تکنولوژی‌ها و روش‌های انبارداری برای بهینه‌کردن فرآیند پردازش سفارشات است.

در بازدید از شرکت دیجی کالا دانشجویان ضمن بازدید از مرکز پردازش و انبار وسایل کوچک دیجی کالا و چگونگی انتخاب کالاها برای یک سفارش خاص در حجم عظیم کالاهای موجود با مفهوم marketplace  نیز آشنا شدند و در مورد چالش‌های دیجی کالا برای پیشروی به این سمت، در حوزه‌ی کنترل کیفیت و رضایت مشتری شنیدند.

همچنین نظراتی به مسئول مربوطه ارائه کردند. سپس از بخش تولید محتوا بازدید شد که در این بخش آشنایی با انواع عکاسی‌های صنعتی، بخش‌های مختلفی که دیجی کالا در آن باره تولید محتوا می‌کند و تیم تولید محتوای فیدیبو( اپلیکیشن کتاب‌های صوتی و الکترونیکی) بازدید صورت گرفت.

در نهایت برنامه بازدید با مشاهده انبار کالاهای سنگین، بخش بسته‌بندی و چگونگی پردازش نهایی کالاها و ارسال آنها به شهرهای مختلف به پایان رسید.

تصویر بازدیدکنندگان شرکت دیجی کالا تصویر بازدیدکنندگان شرکت دیجی کالا

0 دیدگاه
  1. محمد
    محمد
    9 آوریل 21 در 12:25 ب.ظ

    دیجی کالا یک استارت اپ موفق بود و بسیاری از کارافرینان را دچار چالش کرد . ولی باز هم می توان با دیجی کالا رقابت کرد . اگر روی یک محصول تخصصی تر تمرکز کنید

    پاسخ
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *