بازدید از انستیتو پاستور ایران (مجتمع تولیدی و تحقیقاتی)

در روز شنبه مورخ چهاردهم دی ماه دانشجویان رشته‌های شیمی، مهندسی شیمی و نفت و مهندسی و علم مواد بازدیدی از مجتمع تولیدی و تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران واقع در کیاومتر 25 اتوبان تهران-کرج داشتند.

بازدید مذکور با حضور 11 فرد که شامل 1 دانشجوی دکتری، 2 دانشجوی کارشناسی ارشد و 8 دانشجوی کارشناسی بود حدود چهار و نیم ساعت به طول انجامید.

در این بازدید آقای مهندس غیاثی مسئولیت برگزاری بازدید را برعهده داشتند و کلیه هماهنگی‌های بازدید توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و همکاری انجمن علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفت.

مجتمع تولیدی و تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می‌کند که در زمینه تولید فرآورده‌‏های زیستی از جمله واکسن‌ها، فرآورده‌های نوترکیب، محلول‌های تزریقی و .. فعالیت دارد. فعالیت‌های این مجتمع جملگی در راستای رفع نیازهای بهداشتی کشور، ارتقا سطح سلامت جامعه، جلوگیری از واردات فرآورده‌‏های یاد شده و توسعه صادرات فرآورده‌های زیستی به کشورهای منطقه، انجام می‏شود.

دانشجویان در ابتدا از واحد کنترل کیفیت بازدید کردند که شامل پایش محیطی، آزمایشگاه شیمی، اتاق پایداری، سنجش زیستی، کروماتوگرافی، الکتروفورز، اتاق سانتریفیوژ و آزمایشگاه سلولی و مولکولی بود.

در این بخش دانشجویان با نحوه ارتباط با انستیتو پاستور برای کارهای تحقیقاتی از جمله مرکز رشد این انستیتو نیز آشنا شدند. پس از آن دانشجویان از بخش تولید واکسن هپاتیت ب که به صورت نوترکیب است، بازدید کردند و با فرصت‌های استارتاپی تخصصی در این حوزه که بسیار مناسب بودند نیز آشنا شدند.

در نهایت از بخش علوم حیوانات بازدید کردند و با انواع حیواناتی که هم اکنون در این مرکز به منظور تحقیقات علمی رشد داده می‌شوند و جزئیاتی مرتبط به این نوع تحقیقات علمی آشنا شدند.

تصویر  بازدیدکنندگان از انستیتو پاستور ایران

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *