بازدید از شرکت بهریز فولادان

در روز سه‌شنبه مورخ هفدهم دی ماه 1398 دانشجویان رشته مهندسی و علم مواد بازدیدی از شرکت بهریز فولادان واقع در شهرک صنعتی شمس آباد داشتند.

این بازدید در قالب دروس آزمایشگاه انجماد و اصول انجماد و ریخته‌گری مقطع کارشناسی با حضور استاد این دروس، جناب آقای دکتر توکلی برگزار شد.

در این بازدید جمعا 17 فرد شامل 2 نفر دکتری، 3 دانشجوی کارشناسی ارشد و 12 دانشجوی کارشناسی حضور داشتند که حدود شش و نیم ساعت به طول انجامید.

در این بازدید آقای مهندس غیاثی مسئولیت برگزاری بازدید را برعهده داشتند و هماهنگی‌های ایاب و ذهاب  توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفت.

در ابتدای بازدید جناب آقای مهندس کریمی مدیریت محترم کارخانه و رئیس هیئت مدیره از تاریخچه شرکت و سوابق موسسین آن برخی موارد را بیان فرمودند؛ سپس با توجه به این که ایشان نیز از فارغ التحصیلان رشته مهندسی و علم مواد از دانشگاه علم و صنعت ایران بودند و بازدید کنندگان نیز در همین رشته شاغل به تحصیل بودند، جزئیاتی از مباحث علمی، فنی و تکنولوژیکی ریخته‌گری را در کشور و شرکت بهریز فولادان توضیح دادند که برای بازدیدکنندگان نیز بسیار مفید بود. پس از آن از بخش مهندسی کارخانه بازدید به عمل آمد و سرمهندس بخش توضیحاتی ارائه داد. در انتها نیز از خط تولید بازدید صورت رفت که دانشجویان با ماسه‌های مصرفی شرکت، نحوه بازیابی ماسه‌های مصرف شده، نحوه قالب سازی و ماهیچه سازی، کوره‌های ذوب القایی موجود در شرکت، یکنواخت سازی و بهسازی ترکیب شیمیایی ذوب، ذوب ریزی و قطعه ریزی، زدایش بخش‌های اضافه از قطعه (مانند تغذیه و راهگاه)، عملیات حرارتی و شات بلاست آشنا شدند.

با توجه به بازدید انجام شده، امید است این مجموعه در توسعه محصولات خود نیز همانند محصولات موجود قطعاتی با کیفیت بسیار بالا و در عین حال با قیمت مناسب ارائه دهد؛ چراکه این مجموعه هم اکنون برند و نشان این شرکت در زمینه قطعات ضد سایش از معتبرترین نشان‌های موجود در کشور است و در سایر قطعات نیز مورد اعتماد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است که حاکی از کیفیت بالای آن در عین قیمت مناسب است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *