بازدید از شرکت توگا (از شرکت‌های تابعه مپنا)

در روز چهارشنبه مورخ 6 آذر ماه 1398 دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های‌ مهندسی و علم مواد،مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا بازدیدی از شرکت توگا از شرکت‌های هولدینگ مپنا واقع در فردیس کرج داشتند.

این بازدید با حضور 24 فرد حدود چهار ساعت به طول انجامید. آقای مهندس غیاثی مسئولیت برگزاری این بازدید را برعهده داشتند؛ لازم به ذکر است که پس از ثبت نام تمامی علاقه مندان به بازدید مذکور از دانشگاه صنعتی شریف، اجازه ثبت‌نام تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر نیز به این امید که همکاری متقابل و هم‌افزایی احتمالی دانشجویان بیش از پیش گردد داده شد.

شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) که یکی از زیرمجموعه‌های اصلی گروه مپنا است و تولید توربین‌های بزرگ گازی در کارخانجات خود واقع در فردیس کرج (سی کیلومتری تهران) را از اواخر سال 1380 آغاز نمود.

از آن زمان تاکنون و به منظور پوشش نیاز رو به رشد داخلی و خارجی به این محصولات، تأسیسات و ظرفیت کارخانه مرتباً افزایش یافته و به قریب 40 واحد در سال رسیده است.

بازدید از این شرکت راس ساعت 9:30 دقیقه صبح آغاز شد و از بخش‌های مختلفی مانند تراشکاری، ساخت پوسته و بخش روتاری، بخش Assemble روتور، بخش تمام‌کاری سطوح و سالن آزمایش ارتعاش بازدید به عمل آمد.

از نکات جالب توجه در این بازدید آشنایی دانشجویان با تلورانس بسیار کم ابعادی قطعات تولیدی در این کارخانه و دقت بالای آنها، نحوه عملیاتی هم محور نمودن بخش‌های مختلف یک توربین گازی و مشاهده توربین‌های موبایل و قطعات گیربکس توربین بادی بود.

امید است این مجموعه توانمند فنی و مهندسی بیش از پیش در بازارهای بین المللی خوش بدرخشد.

تصویر بازدید از شرکت توگا (از شرکت‌های تابعه مپنا)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *