جوانان به جای استخدام در ادارات به دنبال کارآفرینی باشند

استاندار قزوین با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های اقتصادی در بین جوانان گفت : جوانان کشور به جای قرار گرفتن در صف استخدام دولتی باید با کارآفرینی به دنبال افزایش تولید ملی باشند:

هدایت الله جمالی پور روز دوشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان قزوین افزود: جوان نباید سهم خودش را در استخدام فرمانداری، شهرداری، یا استانداری دنبال کند، بلکه این نسل پویا باید در تولید ملی مشارکت کرده و آهنگ توسعه کشور را تسری ببخشند.

وی همچنین گفت: سیستم دولتی بعد از یک مدتی کارایی افراد را از بین می‌برد و خلاقیت انسان را کاهش می‌دهد، بنابراین لازم است که به جای هدر رفتن استعدادهای جوانان در ادارات و دستگاه‌های دولتی از آنها در تولید ملی استفاده کرد.

جمالی پور خطرناک‌ترین موضوع در بین جوانان را از بین رفتن خودباوری عنوان کرد و گفت: اگر جوانی احساس کند که به غیر از ورود به ادارات دولتی نمی‌تواند در جامعه کاری انجام دهد، بعدها شاهد مشکلات متعددی در اجتماع خواهیم بود.

استاندار قزوین به کوچک‌تر شدن دولت اشاره کرد و گفت: هرقدر دولت کوچک‌تر شود و امورات به مردم واگذار شود، بهتر می‌توان مشکلات جامعه را سامان بخشید و این مهم باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

جمالی پور خاطرنشان کرد: بسیج همه امکانات برای فعالیت جوانان در حوزه‌های اقتصادی، فناورانه، اجتماعی و اقتصادی فراهم است و از سیاست‌های مهم دولت به شمار می‌رود، به طوری که اگر یک گروه جوان برای تاسیس یک شرکت دانش بنیان پا به عرصه میدان بگذارند، سریعا تحت حمایت قرار خواهند گرفت.

مقام ارشد اجرایی استان یادآور شد: متاسفانه دانشگاه‌های ما در تربیت نسل موثر و کاربردی در حوزه اقتصادی غافل شده‌اند و علوم دانشگاهی روی دانش محض متمرکز شده که این روند باید اصلاح شود.

بیش از ۶۰ سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان فعالیت دارند.

منبع: قزوین-ایرنا 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *