بازدید از شرکت مگاموتور

در روز چهارشنبه مورخ اول آبان ماه 1398 دانشجویان کارشناسی رشته‌ مهندسی صنایع با همراهی آقای دکتر هوشمند، هئیت علمی دانشکده مهندسی صنایع بازدیدی از شرکت مگاموتور واقع در کیلومتر 14 جاده مخصوص داشتند؛ این بازدید در قالب بازدید درس روش‌های تولید رشته مهندسی صنایع تدارک دیده شده بود و با حضور 32 فرد حدود چهار ساعت به طول انجامید. در این بازدید
خانم مهندس خوارزمی پور از طرف انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف مسئولیت برگزاری بازدید را برعهده داشتند و هماهنگی وسیله نقلیه و موارد مربوطه نیز توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفت.

شرکت مگاموتور به تولید موتور, گیربکس و اکسل کارخانه‌ی سایپا مشغول است. در ابتدای بازدید استاد درس، جناب دکتر هوشمند توضیحاتی راجع به کارخانه و چالش‌های موجود در آن به دانشجویان ارائه دادند؛ سپس بازدید از بخش ماشین‌کاری انجام شد که در این بخش دانشجویان با انواع روش‌های ماشین‌کاری چرخ دنده مثل gear shaping و gear hobbing آشنا شدند؛ در ادامه نیز بازدید از مراحل ساخت شفت و انواع دنده‌ها صورت گرفت و در آخر با مشاهده دانشجویان از روش و مراحل چک کردن سلامت محصولات نهایی در این کارخانه بازدید به پایان رسید.

 

تصویر بازدید از شرکت مگاموتور

تصویر بازدیدکنندگان شرکت مگاموتور

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *