روایتی از تحولات جدید کسب و کار در ایران

کارمندی که استعفا کرد و با حمایت دولت یک استارتاپ به راه انداخت:

ناصر کریمیان برای سالها در شرکتهای حوزه صنایع معدنی و نفت و گاز و پیروشیمی شاغل بود.

ناصر کریمیان تصمیم گرفت با جهان کارمندی خداحافظی کند و در حال حاضر در یکی از مراکز زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشغول فعالیت بر روی توسعه استارتاپی در حوزه پروتز هستند.

 مدیر عامل شرکت فیدار لیان آروند در این باره  می گوید:

در یک شرکت مهندسی در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی مشغول به کار بودم، اما زندگی کارمندی علی رغم تمام مزایا، مرا راضی نمی کرد.

از سال 1393 بر روی ایده تاسیس یک استارتاپ در حوزه ساخت و تولید پروتز کار می کردم اما به وضوح احساس کردم که کار به صورت فرسایشی و کند پیش می رود.

ناصر کریمیان گفت: بدیهی است که دل کندن از شغل کارمندی و امنیت شغلی حقوق بگیری، تصمیم آسانی نیست. به ویژه آنکه شما این شغل را برای کار تمام وقت بر روی یک استارتاپ رها کنید.

 خوشبختانه در این راه همسرم حامی و همراه بنده بود و در سال 1396 از شغل کارمندی استعفاء دادم.

کریمیان در ادامه افزود: معاونت علمی  و فناوری ریاست جمهوری در این راستا خدمات  مختلفی به متقاضیانی همچون بنده عرضه می کند.

به همین جهت در مرکز رشد فناوری نخبگان از زیر مجموعه‌های تحت حمایت معاونت علمی و فناوری مستقر شدیم و کار بر روی توسعه شرکت را به صورت تمام وقت پیگیری کردم.

وی ضمن اشاره به برنامه های تولیدی شرکت  گفت: شرکت فیدار لیان آروند در حوزه پروتز های غیر تهاجمی (دست و پای مصنوعی) فعال است و 13 محصول تولید می کند.

شرکت فیدار لیان آروند تنها تولید کننده، نوع خاصی از پنجه مکانیکی دست در ایران است.

دست مصنوعی تولید شده در شرکت تشابه بالایی با دست طبیعی دارد. این دست ازکاریی های قابل توجهی برخوردار است و از تکنولوژی پیچیده ای در ساخت آن استفاده شده است.

وی با اشاره به برنامه های صادراتی شرکت افزود: تا کنون به کشورهای پاکستان و عراق صادرات داشته ایم و امیدواریم که افق های صادراتی شرکت را گسترده تر کنیم.

تسهیلاتی که به عنوان سرمایه در گردش با معرفی معاونت از یکی از صندوق ها گرفتیم، توانست به شرکت کمک  کند که اقدامات خود را سرعت بخشد.

در حال حاضر نیز در حال رایزنی با  کارخانه نوآوری هستیم تا از بسته های حمایتی معاونت برای ادامه راه برخوردار شویم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *