طرح‌ کارآفرینی مهارت‌بنیان در کارگاه‌های استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: طرح‌ کارآفرینی مهارت‌بنیان در کارگاه‌های استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی صبح یکشنبه در نشست برنامه ریزی توسعه آموزش‌های مهارتی در استان بوشهر اظهار داشت: توسعه اشتغال و کاهش میزان بیکاری نیازمند گسترش مهارت‌آموزی و حرکت در مسیر افزایش مهارت‌ها است.

وی فقر مهارتی را یکی از مهمترین دلایل بیکاری دانست و ادامه داد: ۷۰ درصد از شاغلین جامعه بدون داشتن مدرک تحصیلی خاص و با داشتن مهارت مشغول به کار هستند و ۳۰ درصد افراد شاغل دارای مدرک تحصیلی عالی هستند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به اهمیت روزافزون مهارت‌آموزی خاطرنشان کرد: رویکردهای سنتی حاکم بر کار و اشتغال تغییر کرده است و فناوری‌های نوین بر روند اشتغال تأثیر گذاشته است.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های انتقال مهارت به نیروی انسانی با ظهور و بروز تکنولوژی‌های نوین، اضافه کرد: آموزش‌های نوین در حوزه کسب و کارهای موبایلی و انیمیشن سازی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر ارائه می‌شود.

دراهکی با بیان اینکه افزایش مهارت‌های فردی و تخصصی باعث ارتقای کیفیت محصول و تولید می‌شود، تصریح کرد: در استان بوشهر، آموزش‌های مهارتی بر اساس نیاز صنایع استان و بازار کار ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مهارت بنیان از الگوهای جدید آموزش فنی و حرفه‌ای است، اضافه کرد: سرمایه گذاران مهارتی می‌توانند با استفاده از فضای مازاد، مهارت آموزی را توسعه دهند و زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به حرکت در مسیر کار آفرینی مهارت بنیان در کارگاه‌های استان بوشهر در سال جاری افزود: در حوزه‌های مختلف از جمله کسب و کارهای موبایلی آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

0 دیدگاه
 1. خانه هوشمند الفا
  خانه هوشمند الفا
  25 شهریور 98 در 1:59 ب.ظ

  کارگاه فن اموزی بسیار میتونه مفید باشه. متاسفانه ما درصد ادم های باسواد بدون مهارت مون بیشتر از افراد ماهر بدون سوادمونه. سواد و مهارت مکمل هم هستند و باید پرورش در کنار اموزش همواره ارزشش حفظ بشه. مرسی از اخبار به روزی ک منتشر میکنید

  پاسخ
 2. خانه هوشمند پارمیس
  خانه هوشمند پارمیس
  18 آبان 98 در 4:15 ب.ظ

  واقعا قبول دارم .امروزه توی دانشگاه ها آنچنان مطالبی که به درد بازار کار بخوره را ارائه نمیکنند و شرکت در این گارگاه های فن اموزی برای هر کسی به نظرم نیازه. و مخصوصا در این زمان که که باید بیشتر به سمت کار افرینی رفت تا شغل های دولتی.

  پاسخ
 3. تورجور
  تورجور
  18 آبان 98 در 4:23 ب.ظ

  درود سپاس از اطلاع رسانی هاتون . من هم یک کار افرین هستم و شرکت در این دوره ها برای کسانی که تمایل به کارافرینی دارند شدیدا توصیه میکنم و یک نکته که کارافرینی عشق میخواد چون مسیر رسیدن به اون هم زمان بره و هم مثل تمام کارهای دیگه پیچ و خم زیادی داره .

  پاسخ
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *