چرا مدارک دانشگاهی برای گوگل اهمیتی ندارند؟

اگرچه گوگل متقاضیان فراوانی برای استخدام دارد که هر کدام از معدل بالای خود در بهترین دانشگاه‌های آمریکا داد سخن می‌دهند، این غول جستجو علاقه چندانی به مدارک دانشگاهی ندارد.

لازلو باک، مدیر و سرپرست بخش استخدام گوگل در مصاحبه‌اش با نیویورک‌تایمز به نحوه بررسی و جستجو بین تعداد زیاد متقاضیان مستعد اشاراتی داشت.

خلاصه‌ی صحبت‌هایش این است که گوگل برای مهارت‌ها و تجربه‌هایی که داوطلبان در دانشگاه به دست می‌آورند ارزش قائل است، اما مدرک، چیز زیادی درمورد استعداد یا اراده افراد نمی‌گوید.

برای نشان دادن مستعد بودن، نیازی به مدرک دانشگاهی نیست

“وقتی افرادی را می‌بینیم که دانشگاه نرفته‌اند اما برای خودشان کسی شده‌اند، اینها انسان‌های استثنایی هستند، و ما باید هر کاری می‌توانیم انجام دهیم تا چنین افرادی را پیدا کنیم”.

استخدام در بسیاری از مشاغل مستلزم داشتن مدرک دانشگاهی است. در گوگل، واژه “دانشگاه” حتی در دفترچه راهنمای رسمی استخدام نیز نیامده است. با افزایش دوره‌های دانشگاهی خودخوان و آموزش‌های علمی-کاربردی، بسیاری از افراد باانگیزه می‌توانند مهارت‌های لازم برای کار در این شرکت را بیاموزند.

مهارتتان را نشان دهید، نه دانش حرفه‌ای

باک می‌گوید: “یک نفر را در نظر بگیرید که توانایی ذهنی بالایی دارد، ذاتا کنجکاو است، مشتاق یادگیری است و مهارت‌های مدیریتی‌اش در حال شکل‌گیری است، شما او را در پست منابع انسانی یا امور مالی استخدام می‌کنید. چنین فردی دانش تخصصی نیز ندارد. حالا این فرد را مقایسه کنید با کسی که فقط یک کار را انجام داده است و در آن کار، کارشناسی جهانی به شمار می‌رود، کارشناس خواهد گفت: “من قبلا 100 بار این موضوع رو دیدم، باید این کارو کنی”.

مدارک دانشگاهی تقریبا این‌طور تعریف می‌شوند: گواهی مهارت. مدرک خبرنگاری، علامت بزرگی است که به دنیا نشان می‌دهد شما حداقل کمی درباره پیشه‌ی داستان‌گویی و مصاحبه با مردم اطلاعات دارید.

اما درواقع مدرک نمی‌گوید که این فارغ‌التحصیل چه کاری می‌تواند انجام دهد. آیا او می‌تواند موضوعی را جلوی جمع ارائه دهد؟ می‌تواند یک وبگاه بسازد؟ می‌تواند درمورد مسایل، به‌طرز جالبی بیاندیشد و بنویسد، یا نه، فقط در چند آزمون، نمره‌ی قبولی گرفته است؟

منطق، آموختنی است، و آمار، بسیار مهم است

باک می‌گوید: “انسان‌ها ذاتا موجوداتی خلاق هستند، اما موجوداتی ذاتا منطقی و دارای تفکر ساختارمند نیستند. اینها مهارت‌هایی است که باید آموخت. من در دانشکده تجارت، آمار خواندم که واقعا حرفه‌ام را دگرگون کرد. آموزش‌های تحلیلی، مهارت‌هایی به شما می‌دهد که شما را از بیشتر افراد در بازار کار، متمایز می‌کند.”

تفکر منطقی بسیار فراتر از برنامه‌ریزی است. برای مثال، پیش از این در سال 2010، فیسبوک پستی گذاشت که در آن ادعا شده بود احتمال پیروزی کاندیداهای انتخاباتی که طرفداران بیشتری در فیسبوک داشته باشند، بیشتر است، و منظورش این بود که به دست آوردن طرفداران بیشتر در فیسبوک، بخت آنها را برای برد، بیشتر می‌کند. چنین استدلالی، بی هیچ شک و شبهه‌ای واقعا بد بود.

شاید کاندیداهایی که از قبل هم پرطرفدار بودند، بر حسب اتفاق، طرفداران فیسبوکی بیشتری هم داشتند. اما کاندیداهایی که طرفداران فیسبوکی کمتری داشتند و برنده‌ی رقابت می‌شدند چه؟ چرا در این موارد، تعداد طرفداران فیسبوکی مهم نبود؟

کارمندان فیسبوک که آن آمار را تهیه کردند، مفاهیم ابتدایی منطق را درک می‌کردند، اما تفکر تحلیلی از خود نشان ندادند. حلاجی و گزینش داده‌ها نیازمند آموزش آخرین تکنیک‌های درک رابطه علت و معلول و کاوش خلاقانه الگوها است.

اراده‌تان را ثابت کنید

اریک اشمیت، یکی از مدیران گوگل، می‌گوید: “به نظر می‌رسد چیزی که دانشجویان واجد شرایط را از دانشجویان واقعا موفق متمایز می‌کند، دانش آنها نیست … بلکه ثبات ‌قدم آنها برای دستیابی به یک چیز است.”

برای برخی، دانشگاه خیلی آسان است. آنها می‌توانند تا ساعت 4 صبح، بازی کنند و روز بعد، در آزمون درس شیمی آلی نمره عالی بگیرند، در حالی که هم‌اتاقی درسخوان‌شان تا خرخره در فلاش‌کارت‌های رنگی فرو رفته و درنهایت، با نمره‌ای نسبتا پایین قبول می‌شود.

مدرک دانشگاهی نمی‌تواند به گوگل بگوید آیا یک متقاضی، ذاتا باهوش است یا فردی سختکوش. این‌طور که پیداست، گوگل ترجیح می‌دهد فردی بااراده و با جربزه را به شکل مطلوب خود دربیاورد تا این که از یک نخبه تنبل استفاده کند.

اگر به دانشگاه می‌روید، تمرکزتان روی مهارت‌ها باشد

باک می‌گوید: “باورم این نیست که کسی نباید به دانشگاه برود … بسیاری افراد درمورد دلیل‌شان برای رفتن به دانشگاه و اینکه می‌خواهند در آنجا به چه چیزی برسند به اندازه کافی فکر نمی‌کنند.”

باک و اشمیت هردو به شدت به لزوم رفتن به دانشگاه اعتقاد دارند اما به این نیز معتقدند که داشتن مهارت و تجربه از مُهر مدرک آن مهارت، مهم‌تر است. باک می‌گوید گوگل به دنبال پروژه‌هایی می‌گردد که داوطلبان به پایان رسانده‌اند و یا آنچه در دوره کارآموزی به آن دست یافته‌اند.

باور کنید آخرین باری را که کسی رشته دانشگاهی‌ام را پرسید به یاد نمی‌آورم. اگر به دنبال شغلی در گوگل (یا هر شرکت معتبر دیگری) هستید، روی رشته‌تان زیاد تمرکز نکنید، و یقین حاصل کنید که با همه مهارت‌ها و تجربه‌هایی فارغ‌التحصیل شده‌اید که برای انجام کارهای بزرگ در دنیا لازم دارید.

 

نویسنده: Gregory Ferenstein

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *