هنر یادگیری مهارت کارآفرینی

کارآفرینی نیرو محرکه هر اقتصاد قوی می‌باشد و نه تنها نحوه کار کردن ما، بلکه نحوه زندگی کردن ما را نیز تغییر می‌دهد. کسب‌وکارهای کوچک اثرات روزمره‌ای بر ما دارند و نوآوری‌هایی که برای ما به ارمغان می‌آورد را نباید نادیده گرفت.

حتی شرکت­های فناوری بزرگ مانند اپل نمی‌توانند درمورد هرچیزی تحقیق و توسعه انجام دهند و گهگاهی  استارتاپ‌های کوچک‌تر را می‌خرند و آنها را در خود ادغام می‌کنند (مانند مورد اخیر که اپل شرکت Asaii  خرید، شرکتی که الگوریتم‌های تحلیل موسیقی ارائه می‌داد). حتی یک استارتاپ کوچک مانند این می‌تواند اثر آبشاری ایجاد کند که نه تنها بر چند کارگر بلکه بر کل اقتصاد تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل است که تمام کشورهای توسعه یافته به سمت تبلیغ و سرمایه گذاری این نوع کسب‌وکارها حرکت کرده‌اند.

کارآفرینی در همه جا اهمیت دارد

با در نظر گرفتن همه چیز، کارآفرینی نه تنها روش های جدید کسب پول را پیشنهاد می‌دهد بلکه در طراحی زندگی‌تان نیز آزادی‌های بیشتری به شما می‌دهد – و آیا این چیزی نیست که همه ما باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم؟

به همین دلایل قابل درک است که کارآفرینی تبدیل به یک رشته محبوب در دانشگاه‌ها و دوره‌های آنلاین شده و کتاب‌های فراوانی در مورد سرفصل‌های کسب‌وکار و کارآفرینی نوشته شده است.

کارآفرینی را با کسب و کار اشتباه نگیرید

در حالی که کسب‌وکار و کارآفرینی را می توان به جای هم به کار برد اما تفاوت­های عمده ای بین این دو وجود دارد. به زبان ساده، کسب‌وکار بیشتر بر طرف اقتصادی تمرکز دارد مانند انجام کارهای حسابداری، در حالی که کارآفرینی بر تفکر از لحاظ ایجاد یک ایده عالی تاکید دارد، مانند یک کمپین بازاریابی خوب و اطلاع از اینکه که مخاطبان چه می‌خواهند و همچنین نحوه راه اندازی (و اداره کردن) کسب و کار از پایین تا بالا.

این بدان معنا نیست که دوره های متمرکز بر کسب و کار بد هستند بلکه آنها معمولا بیشتر بر شرکت متمرکز می باشند و مشکلات روزمره اداره کردن یک استارتاپ کوچک را نادیده می گیرند.

آیا می توانید در رشته کارآفرینی تحصیل کنید؟

کالج ها از این روند رو به رشد آگاه می‌باشند و موضوعات متنوعی ارائه می‌دهند که به درک بهتر شما از نحوه عملکرد هرچیزی کمک می­کند – تنها یک دوره نمی تواند تمام شرایط این موضوع بزرگ را پوشش دهد اما جای خوبی برای شروع می باشد.

اگرچه داشتن دیپلم لزوما شما را برای دنیای واقعی آماده نمی سازد، اما برحسب رشته ای که در آن تحصیل می‌کنید می توانید یک شروع عالی با پیشرفت اولیه باور نکردنی داشته باشید. یک دیپلم مرتبط که مدرکی عالی برای نشان دادن مهارت های شما باشد، به شما اعتبار زیادی می‌دهد.

مطالعه کارآفرینی درباره چیزهایی است که بر آن تمرکز می کنید

رشته‌هایی که باید بر آنها تمرکز کنید بازاریابی و مهارت‌های کامپیوتری هستند؛ بازاریابی به شما بینشی عالی در مورد خواسته‌های مخاطبان و نحوه تلفیق آن در ایده اصلی خود به شما می‌دهد، در حالی که مهارت‌های کامپیوتر به شما تمام مهارت‌های لازم برای یک شروع خوب را می‌دهد.

شما یک ایده کلی از نحوه کاربرد محبوب‌ترین برنامه‌ها دارید و می‌دانید که کسب و کار خود را چگونه در یک محیط آنلاین که به شما مزیتی نسبت به کسب‌وکارهای قدیمی‌تر می‌دهد، راه اندازی کنید.

غیر از این دو، موضوعات دیگری که بر ارتباطات، ایجاد زمینه‌های کسب‌وکار و نوشتن خلاقانه تمرکز دارند به شما در یافتن شرکایی که برای شروع استارتاپ‌های کوچک‌تر ضروری هستند کمک می­کنند. به کمک دانش مالی پایه، شما مهارت‌های لازم برای اجرای موفق کسب و کار خود را خواهید داشت.

اما همه نمی توانند از کالج ها و رشته ها استفاده کنند؛ بسیاری از مردم وقت لازم برای گذراندن تمام دوره ها و امور مالی را ندارند. گزینه های دیگری وجود دارد که در این مسیر به شما کمک می کنند.

 وقتی دانشگاه رفتن مدنظر نیست

چندین دوره آنلاین عالی وجود دارد که به وسیله آنها می‌توانید دانش لازم را کسب کنید – فقط باید آنچه را که می‌خواهید (و نیاز دارید) انتخاب کنید.

شما حتما درمورد Coursera و Udemy چیزهایی شنیده اید. پلتفرم‌های بسیار مطرحی هستند که دوره‌هایی درمورد موضوعات مختلف از جمله کارآفرینی ارائه می‌دهند. با این که یک دوره آنلاین همانند یک کلاس واقعی مفید نمی‌باشد اما اگر به ذهنیت مناسبی دست پیدا کنید، این دوره‌ها می توانند منبع باارزش اطلاعات باشند.

مزایای دوره‌های کارآفرینی آنلاین

تنها چیزی که در اینجا نیاز دارید زمان است تا به مطالب ویدئویی تهیه شده گوش دهید، تمرینات را به دقت انجام دهید و همه چیز را همانند یک کلاس معمولی یادداشت کنید. این چیزی بیشتر از یک نمایش تلویزیونی است که باید تماشا کنید و در واقع باید به همان اندازه که این دوره از شما می‌خواهد وقت بگذارید.

گزینه‌های فراوانی در اینجا وجود دارد و توصیه کردن فقط یک دوره از بین تمامی دوره‌ها دشوار می‌باشد. معمولا یک ویدیوی آزمایشی وجود دارد تا ببینید آیا سخنران را دوست دارید و آنها چگونه این دوره را ارائه می‌دهند. به احساسات و غرایز خود اعتماد کنید و آنچه را دنبال کنید که فکر می‌کنید بیشترین کمک را به شما می‌کند.

بسیاری از این دوره‌ها کاملا به روز هستند و اطلاعاتی ارائه می‌دهند که گاهی حتی بهتر از آن چیزی است که در کالج می‌یابید و تجربیات واقعی‌تر زندگی را با مثال‌های واقعی و منابع آنلاین ارائه می‌دهند.

پس از تکمیل دوره، یک گواهی دریافت خواهید کرد که می توانید در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و با اینکه که هرگز ارزش مدرک دانشگاه را ندارد، زمانی که موفق به دریافت 10 گواهینامه و گوش دادن به بیش از 100 ساعت سخنرانی  شده‌اید دیگر تفاوت اعتبار آنها با مدرک دانشگاه مهم نیست. شما می­توانید فقط با صرف بخش کوچکی از هزینه یک دوره دانشگاه از دانش و اطلاعات کارآفرینان و سخنرانان مشهور جهان بهره‌مند شوید.

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود

درخصوص نوع دانش، این در مورد دانشی که دارید و ایجاد مسیری به آنچه نیاز دارید می باشد. شما یا به زمان یا پول (و معمولا هر دو) برای موفق شدن در هر کاری نیاز دارید و یادگیری در مورد کارآفرینی نیز مستثنی نیست.

اما همانطور که در ابتدا گفتم، یادگیری کارآفرینی درمورد آنچه باید بدهید نیست بلکه درمورد چیزی است که باید بدست آورید – بهبود زندگی و کار در مقیاسی که تقریبا هیچ شغلی نمی‌تواند به شما بدهد. آزادی که با کارآفرین بودن و با رضایت از تاثیرگذار بودن بر زندگی افرادی که در اطراف شما هستند می آید، چه افرادی که با شما کار می کنند و چه کل جامعه به طور کلی.

 

نویسنده: Constantine

گروه تولید محتوای کی‌نگار

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *