ایجاد شتابدهنده تحقیقاتی در دانشگاه شهید بهشتی

ایجاد شتابدهنده تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ایجاد یک شتاب‌دهنده در این دانشگاه به منظور توسعه تحقیقات پزشکی و صنعتی خبر داد.

تصویر معاون دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر افشین زرقی امروز در مراسم رونمایی از استخوان مصنوعی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخت داخل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: یکی از ماموریت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حرکت به سمت نسل سوم دانشگاه ها است که بتواند پژوهش های کاربردی ارائه کند و چرخه فناوری را تکمیل کند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای ۴ مرکز رشد است و در سال گذشته ۵ میلیارد تومان گرانت و فاند تحقیقاتی به فناوران و محققان اعطا شده است.

زرقی خاطرنشان کرد: با تفاهم نامه ای که دانشگاه با وزارت دادگستری امضا کرده است بحث مالکیت فکری تحقیقات و ثبت اختراع به سرانجام رسیده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین از اجرای تفاهم نامه با دانشگاه های صنعتی خبر داد و گفت: به زودی یک شتاب‌دهنده در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور توسعه تحقیقات پزشکی و صنعتی ایجاد می شود و هر سه تا ۶ ماه از محصولات دانش‌بنیان دانشگاه رونمایی می شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *