عبور از تحریم‌های حوزه فناوری به کمک دانش‌بنیان‌ها

یک نماینده مجلس گفت: با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به طور قطع خواهیم توانست از سد تحریم‌ها عبور کنیم.

شهرام کوسه غراوی، نماینده مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در عبور از تحریم‌ها اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان توانایی تولید علم و تبدیل آن به فناوری را دارند و اگر این کار در زمان خود مدیریت شود به طور قطع خواهیم توانست از سد تحریم‌ها عبور کنیم.

این نماینده استان گلستان در مجلس میزان پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان را در کشور قابل قبول ارزیابی کرد و  گفت: متاسفانه در استان ما بنا به دلایل مختلفی این شرکت‌ها نه معرفی و نه حتی تشکیل شده‌اند؛ متاسفانه افرادی که اقدام به تاسیس چنین شرکت‌هایی کردند تعدادشان بسیار محدود است.

بیشتر بخوانید: اساسنامه تاسیس ۲ صندوق پژوهش و فناوری به تصویب رسید

کوسه غراوی افزود: شرکت‌های دانش بنیان باید مورد حمایت بانک‌ها و صندوق‌های تخصصی قرار بگیرند تا بتوانند با تامین بودجه کافی، طرح‌های خود را پیش ببرند.

وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان را برعهده دارد، گفت: مدیران صندوق با دادن وام به موقع و کم‌بهره می‌توانند این شرکت‌ها را در پیشبرد اهداف اقتصادی‌شان که در نهایت کمک به اقتصاد کشور است، حمایت کنند.

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را جدی بگیریم

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در کشور وجود دارد باید حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را جدی بگیریم، زیرا این شرکت‌ها خلاقیت و تفکر علمی لازم را برای رشد و پویایی اقتصاد کشور دارند و با توجه به این ویژگی‌ها می‌توانند درآمدزایی بیشتر و ثروت‌آفرینی کنند.

کوسه غراوی گفت: یکی از حوزه‌های مورد تحریم کشور بحث فناوری است، اما با توجه به اینکه شرکت‌های دانش بنیان بر پایه فناوری و نوآوری شکل گرفته‌اند تقویت آن‌ها تا حد زیادی می‌تواند نگرانی ما را از اثرگذاری تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی به ویژه حوزه صنعت مرتفع کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *