تغییر رویکرد بنیاد علمی نخبگان در اعطای جوایز تحصیلی

تغییر رویکرد بنیاد علمی نخبگان در اعطای جوایز تحصیلی / مجوز دانش‌بنیانی اختیاری است.

ستاری : بنیاد ملی نخبگان برای جوایز تحصیلی و ارائه تسهیلات تغییرات رویکردی را در نظر گرفته است.

تصویر آقای ستاری

سورنا ستاری، رئیس بنیاد ملی نخبگان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سیاست‌های جدید بنیاد اظهار کرد: پست قائم مقامی بنیاد ملی نخبگان تعریف شده است و برای این پست اختیارات تامی را قرار داده ایم.

وی با اشاره به رویکرد بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: تغییرات رویکردی بنیاد ملی نخبگان منجر به تغییر برخی از برنامه‌ها شده است و اکنون این تغییرات در جوایز تحصیلی قابل مشاهده هستند.

کمیته‌ای برای رسیدگی به شرکت‌های دانش بنیان

ستاری ضمن اشاره به پیشرفت علمی و اعتراض شرکت‌های دانش بنیان، بیان کرد: برای رسیدگی به اعتراضات شرکت‌های دانش بنیان، کمیته تخصصی ایجاد شده است و این کمیته، هفتگی به شکایت شرکت‌ها رسیدگی می‌کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر هر یک از شرکت‌های دانش بنیان اعتراضی نسبت به روند پیگیری کار خود دارند می‌توانند حضوری در این کمیته حاضر شوند و شکایت خود را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه مجوز دانش بنیانی، اختیاری است، گفت: هر یک از افراد می‌توانند به راحتی مجوز مخصوص خود را دریافت کنند؛ این مجوز اختیاری است و برای به وجود آمدن کسب و کار‌های جدید صادر می‌شود.

ستاری درباره مشکل شرکت‌های دانش بنیان افزود: همه انتظار دارند که دانش بنیان شوند اما باید بدانند که این کار چندان راحت نیست.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآوری کرد: کمیته رسیدگی به امور شرکت‌های دانش بنیان، شکایت های تمام شرکت‌ها را دریافت می‌کند و به آن‌ها رسیدگی خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *