پر رنگ کردن اقتصاد دانش بنیان

 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پر رنگ کردن اقتصاد دانش بنیان مهمترین هدف و وظیفه‌ای است که معاونت علمی آن را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان موضوع مهم و قابل توجهی است؛ اکنون برای توسعه فضای استارت آپی و اقتصاد دانش‌بنیان برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده است و نهاد‌های مختلفی پای کار آمده‌اند.

وظیفه این نهاد‌ها ایجاد بستر‌های مناسب مالی و توسعه فضای اکوسیستم نوآوری ایران است؛ به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دستگاه‌های مختلفی متولی حمایت از اقتصاد دانش بنیان شده‌اند و حمایت از جوانان را برعهده گرفته‌اند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به حمایت از استارت آپ‌ها اظهار کرد: حمایت از استارت‌آپ‌ها از گذشته‌ها وجود داشته و در حال حاضر با سرعت پیش می‌رود.

تصویر اقای ستاری

تمام دستگاه‌های متولی در حال کمک رسانی به استارت آپ‌ها هستند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره سازمان‌های متولی حمایت از استارت آپ‌ها گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی و مسئولان وزارت ارتباطات در کنار دیگر سازمان‌های متولی در حال کمک رسانی به استارت آپ‌ها و ایجاد خط اعتباری مناسب برای آن‌ها هستند.

وی ادامه داد: اکنون تمام وزارت خانه‌های مختلف پای کار آمدند و در حال کمک به استارت آپ‌ها هستند.

ستاری با اشاره به هدف حمایت از استارتاپ‌ها بیان کرد: مهمترین هدف ما تشکیل اکوسیستم مناسب فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در کشور است و بیشتر از آنکه دولت وارد عمل شود بخش خصوصی باید سرمایه گذاری خود را روی استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان انجام دهد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآوری کرد: مهمترین هدف ما ایجاد اکوسیستم مناسب در کشور و فعال‌تر کردن اقتصاد دانش بنیان است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *