افتتاح مرکز کارآفرینی و صنایع روستایی دیزج شاهرود

فرماندار شاهرود: مرکز کارآفرینی، اشتغالزایی و صنایع روستایی دیزج شاهرود افتتاح شد. 

شاهرود – فرماندار شاهرود از افتتاح مرکز کارآفرینی، اشتغال‌زایی و صنایع روستایی دیزج در بخش مرکزی این شهرستان خبر داد و گفت: این مرکز زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم کرده است.

محمد کرم محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه مرکز کارآفرینی، اشتغال‌زایی و صنایع روستایی دیزج شاهرود افتتاح شد، ابراز داشت:

این مرکز با مساعدت شورای اسلامی و دهیار دیزج، هیئت امنا امامزاده محمد (ع) دیزج و مرکز آفرینش‌های هنری این روستا و همکاری میراث فرهنگی شاهرود راه‌اندازی شده است.

وی ضمن بیان اینکه کلاس‌های آموزش گلیم‌بافی سه ماه پیش با حضور مربی برجسته این عرصه آغازشده است، افزود: با توجه به اینکه در فصل تابستان قرار داریم به نظر می‌رسد چنین مراکزی در روستاها بتواند به غنی‌سازی اوقات فراغت نسل جوان منتهی شود.

فرماندار شاهرود که از معماری و آیینه‌کاری امامزاده محمد (ع) دیزج در حال انجام توسط استاد طلایی و هنرجویان مرکز آفرینش‌های هنری این روستا بازدید می‌کرد، ابراز داشت:

کلاس‌های آموزشی عکاسی، سفال‌گری، نقاشی، زبان انگلیسی و خصوصا جواهرسازی در این مرکز ارائه می‌شود.

محمدی در ادامه تصریح کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌بایست نسبت فراهم کردن زمینه اشتغال مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته اقدام کرد که یکی از این راهکارها برپایی همین مراکز کارآفرینی با همراهی بخش خصوصی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آفرینش‌های هنری دیزج به سرپرستی محمد نوری برپاشده و آماده جذب علاقه‌مندان کارهای هنری است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *