شرکت های خلاق و فرهنگی زیر چتر حمایتی معاونت علمی

تصویر آقای سجادی نیری

در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

شرکت های خلاق و فرهنگی زیر چتر حمایتی معاونت علمی :

سجادی نیری گفت: برای حمایت از استارتاپ‌ها معاونت علمی برنامه محوری مخصوصی تحت عنوان حمایت‌های خلاق را راه اندازی کرده است .

 

محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، جوان اظهار کرد: تعداد شرکت‌های خلاق و خدماتی با احتساب شتاب‌دهنده‌ها بسیار کم است و به ۵۰ عدد می‌رسد.

وی درباره چرایی کم بودن تعداد شرکت‌های خلاق دانش بنیان بیان کرد: به دلیل آنکه شرکت‌های خلاق اصولا فناوری های تک ندارند در دسته دانش بنیان‌ها قرار نمی‌گیرند.

سجادی نیری ادامه داد: با تلاش معاونت علمی و برای آنکه شرکت‌های خلاق هم بتوانند حمایت‌ها را کسب کنند برنامه خلاق خدماتی بوجود آمد.

حمایت از استارتاپ ذیل برنامه خلاق :

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی با بیان اینکه برنامه خلاق قرار بود فقط به شرکت‌هایی فرهنگی توجه کند گفت:

به دلیل آنکه استارت آپ‌ها هم در دسته حمایت‌های مخصوص قرار نگرفته بودند برنامه شرکت‌های خلاق تبدیل به برنامه محوری معاونت علمی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فرهنگی شد.

وی تصریح کرد: این شرکت‌ها برای ورود به برنامه خلاق باید دارای ویژگی‌های مخصوصی باشند در اولین قدم باید با اقبال مشتری مواجه باشند و تعداد خریداران زیادی داشته باشند.

سجادی نیری ادامه داد: نوآوری در عرضه، وجه اقتصادی و تفاوت با دیگر شرکت‌ها سبب ورود شرکت‌های فرهنگی به برنامه خلاق می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *