کمک ایرانیان خارج کشور به صادرات ایده ها

رئیس شبکه فن‌بازار ملی ایران با بیان نیاز جامعه به ارتباط با ایرانیان خارج کشور گفت : باید از ایرانیان خارج کشور برای صادرات ایده های دانش بنیان کمک گرفت.

میلاد صدرخانلو روز یکشنبه در پانزدهمین فستیوال نوآوری‌های «از پساب تا آب» اظهار کرد: شبکه ملی فن بازار مانعی برای به هم پیوستن عرصه و تقاضا ایجاد نمی کند و بروکراسی و حلقه جدیدی در دانش بنیان نیست.

وی در صندوق ملی نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ادامه داد: این شبکه تلاش دارد که ایده ها را به بازار برساند و فرآیند ایجاد محصول را تسهیل کند.

صدرخانلو عنوان کرد: آخرین مورد که شبکه ملی در اختیار شرکت ها قرار داده است لیزینگ فناوری است به طوری که با شرایط ساده و قابل قبول تر تصفیه حساب صورت میگیرد.

رئیس شبکه فن‌بازار ملی ایران عنوان کرد: تسهیلات فن بازار محدود به شرکتهای دانش بنیان نیست وتمامی واحد های فناوری که برای دانش بنیان شدن مشکل دارندمی توانند از ان تسهیلات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در شبکه فن بازار هزار شرکت و ۱۷ هزار متقاضی عضو است، اظهار کرد: جمع قراردادهای منعقد شده ۱۴ رویداد به بیش از ۳۵ قرارداد و حجم ریالی قراردادها بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال بوده است.

صدرخانلو با بیان اینکه تاکنون ۲۰ شبکه فن‌بازار در ۲۰ منطقه کشور راه اندازی شده است، ادامه داد: مجموعاً در این ۱۴ رویداد برگزار شده بیش از هزار طرح و اختراع ثبت نام کرده اند و ۱۰۰ مجری طرح به صورت حضوری برای سرمایه گذاران و صنعتگران طرح خود را ارائه داده اند.

ایرنا 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *