بومی‌سازی صنعت خودروسازی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

با تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان صنعت خودروسازی بومی‌سازی می‌شود

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه ایران خودرو با سرمایه گذاری بر شرکت‌های دانش بنیان از مرحله مونتاژکاری به سمت خودکفایی رفته است از بومی ‌سازی 60درصد پژو 301 خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از پایگاه خبری “ایران ساخت” ، صبح امروز خط تولید پژو 301 در حالی با حضور سورنا ستاری معاون علمی فناوری رییس جمهوری، هاشم یکه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و عزیز اکبریان رییس کمیسیون صنایع مجلس آغاز به کار کرد که 60 درصد تولید این محصول بو می سازی شده است. همچنین با افتتاح نخستین خط چند منظوره انتظار می رود که شاهد تولید 16 خودرو پژو301 در هرساعت باشیم و در سه ماه ابتدایی سال آینده 10 هزار خودرو پژو 301 وارد بازار شود.

اقتصاد دانش بنیان پایان اقتصاد نفتی را رقم می‌زند
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم تولید آزمایشی پژو 301 بیان کرد: قیمت یک بشکه نفت در حال حاضر 50 دلار است این در حالی است که قیمت یک شیشه عطر ممکن است حدود ۱۰۰ دلار باشد و این یعنی یک شیشه عطر قیمت بالاتری از یک بشکه نفت خام دارد.

اقتصاد دانش بنیان متکی بر فناوران علم و دانش پایان اقتصاد نفتی را رقم خواهد زد.

ستاری با اشاره به روند رو به رشد خودکفا شدن صنعت خودرو گفت:

تا زمانی که خودمان طراحی نکنیم و ماشین نسازیم فقط کارخانه ایجاد کرده ایم و کارخانه منجر به تحول نمی‌شود. ارزش افزوده می‌تواند سود سرشاری را برای کشور بیاورد اگر طراحی برای خودمان باشد و می‌تواند تغییرات خوبی در صنعت ایجاد کند.

همچنین آقای ستاری تاکید کرد تکنولوژی با بهره‌گیری از دانش روز صنایع سنتی را فلج می کند. اگر بخواهیم با نگاه سنتی به خودروسازی نگاه کنیم موفق نخواهیم شد.

برای ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *