بلوک بندی زمانی، یک ابزار قوی برای افزایش بهره وری

بلوک بندی زمانی، یک ابزار قوی برای افزایش بهره وری است پس من از زمانم به طرز کاملاً جدی و بدون عذرخواهی از هیچ فردی محافظت می کنم.

گری کلر نویسنده کتاب یک چیز حقیقت های ساده اما شگفت انگیز پشت نتیجه های خارق العاده کلر از تکنیکی به نام بلوک های زمانی استفاده می کند که در آن چند ساعت را به یک وظیفه خاص اختصاص می‌دهد تا تمرکز خود را تقویت کرده و عوامل حواس پرتی را حذف کند.

کلر ویلیامز موسس و مدیر عامل شرکت املاک و مستغلات آستین، اظهار می کند که بلوک بندی‌های زمانی به او کمک کرد تا یک دفتر محلی را به بزرگترین فرنچایز املاک و مستغلات در ایالات متحده تبدیل کند.

ممکن است کمی اغراق به نظر برسد اما اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم این روش ساده ترین و موثرترین تکنیک برای هر کسی است.

کلر این چهار راهنمایی در مورد بلوک بندی زمانی را برای کارآفرینانی که می خواهند عملکرد خود را بهبود بخشند با ما به اشتراک گذاشته است:

  1. اولویت اولتان را مشخص کنید.

کلر به برنامه سالانه خودش نگاه می‌کند و از خودش می پرسد “چیزی است که اگر آن را تمام کنم انجام دادن بقیه کارهایی را که باید به اتمام برسانم، برای آسانتر و غیر ضروری  نشان دهد؟” بعد از آن ۴ ساعت اول روز کاری خود را حول آن کار می چیند.

به عنوان مثال، زمانی که کلر بر روی کتابش کار می کرد، چهار ساعت اول هر روز کاری خود را  به بلوک های زمانی تقسیم می کرد و در آن چهار ساعت، کاری جز نوشتن انجام نمی داد.

در زمانی که در ابتدای رشد کسب و کارش بود، اولویت اول خود را بر روی افزایش فروش گذاشت. به همین دلیل چهار ساعت اول روز خود را به بلوک های زمانی تقسیم کرد و در آن کاری جز زنگ زدن و راهنمایی فروشندگان و خریداران انجام نمی داد.

کلر در تاکید برای اهمیت این چهار ساعت می گوید:

“شعار من این است تا زمانی که اولویت اول خودم را در هر روز تمام نکردم، بقیه کارها به عنوان حواس پرتی برایم تلقی می شود”. ” اگر بخواهید کاری را در بالاترین سطح ممکن انجام دهید بایستی حداقل روزانه چهار ساعت زمان ببرد. اگر این میزان زمان روی کارتان بگذارید می توانید در موضوعی که به آن علاقه مندید متخصص شوید.”

  1. زمان بندی تان بر روی کارها باشد.

همانطور که کلر می گوید بسیاری از مردم بر روی خود زمان تمرکز می‌کنند، به این معنی که تمام حواسشان روی خود زمان خواهد بود، ولی روی برنامه کاری تمرکز نمی کنند.

آنها محل کار را ساعت ۵ بعد از ظهر ترک می کنند، زیرا زمانی است که از دیدگاه آنها روز کاری تمام شده است. اما کلر بر روی چیزی کار می‌کند که خودش نام آن را “زمان وقایع” گذاشته است، به این معنی که در طول روز برنامه اش را روی خود وقایع و اهدافی که می خواهد آن را به اتمام برساند پی ریزی می کند.

همه چیزهای دیگر مثل جلسه ها، تماس ها و ایمیل ها تا انتهای پایان یک کار که در حال انجام آن است به عقب می‎افتند. او زمانی محل کار را ترک می کند که مهمترین اولویت هایش در آن روز را به پایان رسانده باشد.

مهم‌ترین کار من در ابتدای برنامه ام قرار می‌گیرد و اول از همه آن را تمام می کنم. کلید این که بتوانید کارهایتان را تمام کنید و همچنان زمانی برای زندگی شخصی خودتان داشته باشید، این است که از ابتدای صبح بلوک بندی های زمانی را اجرا کنید.

  1. زمان برنامه‌ریزی خودتان را هم بلوک‌بندی کنید.

علاوه بر بلوک بندی زمانی برای مهمترین کار در طول روز کلر زمان هایی را که در آن بررسی می کند که الان کجا هست و قرار است به کجا برود هم بلوک بندی می کند.

“این زمان برای برنامه ریزی مثل آن است که برای شروعی دوباره لحظه توقف کنید”. “من برای برنامه ریزی سالانه خودم یک روز در سال، برای برنامه ریزی ماهانه یک ساعت در ماه و همچنین برای برنامه ریزی هفتگی هم یک ساعت در ماه وقت کنار میگذارم.”

  1. زمان های استراحت خود را هم بلوک‌بندی کنید.

به گفته کلر زمان های استراحت بسیار حیاتی است و در ابتدای هر سال تعطیلات بلند مدت و تفریحی خود را زمان بندی می کند. به نظر کلر بلوک بندی های زمانی باعث شده است که بتواند آن نوع زندگی را که دوست دارد برای خودش رقم بزند.

دانستن این که میخواهیم به کجا برویم و چه کارهایی را باید تمام کنیم به ما یک شفافیت خارق العاده برای تعیین اولویت هایمان می دهد.

 

 

نویسنده: استفانی ووزا

مترجم: سید جواد کاشی زاده

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/226231

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *