تعطیلات مورد نیاز هر کارآفرین

تعطیلات برای کارافرینان نیز بسار حائز اهمیت است و زندگی کردن خیلی بالاتر از زنده بودن است.

اکثر کارآفرینان هرگز نمیخواهند استراحت کنند. همیشه یک هدف دیگر، یک شماره دیگر برای تماس، یک مشارکت دیگر وجود دارد. مدتی دست از کار کشیدن و به تعطیلات رفتن مانند یک اشتباه بنظر می رسد. اما همه رهبران کسب و کار نیاز به زمانی برای استراحت و تجدید انرژی، برای سلامت خود و سلامت شرکت های خود دارند.

متأسفانه، بسیاری از مردم برای رسیدن زمان موعود برای تفریح رویایی خود صبر میکنند. اما در اصل هیچوقت آن زمان نمی رسد و هیچ کس نمی داند چقدر از زمانش بر روی زمین باقی مانده است. برای تفریح، خودتان باید زمان مناسب را ایجاد کنید.

این نشانه ضعف نیست. بسیاری از افراد موفق که میشناسم که دراصل کار را در بین تعطیلات خود انجام می دهند، نه بین کار به تعطیلات بروند.

در سال 2017، من دست از انتظار برای رسیدن زمان موعود کشیدم و دو سفر حسابی با خوانواده ام رفتم. این سفرها دیدگاهم را تغییر داد و من را به خانواده ام نزدیک تر کرد و مرا یک کارآفرین و رهبر بهتر کرد.

لاندون ری، مدیر عامل شرکت Ontraport بهترین توصیف ممکن را می کند: کارآفرینانی که زندگی رضایتمندی دارند، بهترین رهبران هستند. آنها در دوره تعطیلات به خود آزادی می دهند و در این حین ایده ها و دیدگاه های موفق را در کنار کاهش استرس بدست می آورند. توصیه من ؟ تفریحی کنید که چیزهایی را که دوست دارید در بر بگیرد.

بهترین حالت خودتان این است که وقتی برای تجدید قوای خودتان جدا کنید، اما این بدان معنا نیست که نمیتوانید قابلیتهای خود را نیز گسترش دهید. برای اینکه به خودتان انواع مختلف رضایت و دیدگاهی گسترده تر بدهید.

توصیه من این است که تنها یک تعطیلات در سال نداشته باشید، بلکه از سه نوع تعطیلات استفاده کنید:

  1. تعطیلات با خودتان

مهم است که زمانی را برای خودتان بدون مسئولیتی برای دیگران کنار بگذارید.  من از طرفداران پر و پا قرص اسکی هستم و در 15 سال اخیر هر ساله یک سفر به شهر دریاچه اسکی داشته ام. این سفر به من اجازه می دهد دوباره با دوستانم بهتر ارتباط برقرار کنم و خودمم هم تجدید انرژی کنم.

اگرچه دوست دارم با دوستانم سفر کنم، این نوع سفر هم برایم یک ماجراجویی انفرادی است. تنهایی رفتن به شما مقدار زیادی وقت می دهد تا بدون حواس پرتی فکر کنید. می توانید از این زمان برای پر کردن ظرفیت ذهنی خود یا به عنوان یک فرصت برای درک عمیق در مورد دیدگاه و ارزش های شخصی خود استفاده کنید.

چه تنهایی چه با گروهی از دوستانتان سفر بروید، اطمینان حاصل کنید که تعطیلات را به جایی می روید که دقیقا خودتان دوست دارید.

  1. تعطیلات با همسرتان

روابط سالم، تا حدی، بر روی تجربه های مشترک و ارتباطات رودررو بنا شده است. تعطیلات با تنها شریک زندگی تان، یک راه عالی برای ارتباط دوباره برقرار کردن با هم به عنوان یک بزرگسالان و قدردانی از یکدیگر بیرون از فشار زندگی روزمره است.

این امر بخصوص برای خانواده های با بچه های کوچک مهم است. پدر و مادر شدن هر رابطه ای را تغییر می دهد. با این که پدر و مادر شدن یک تجربه کاملا رضایت بخش هستند، الگوی راحت روابط با همسرتان را تغییر می دهد. سفر دونفره فرصتی برای هر دو شما فراهم می کند تا مدتی آرام با هم صحبت کنید و به عنوان یک زن و شوهر برنامه ریزی کنید و آینده خود را با هم پیش بینی کنید.

اگر به طور فعال برای انجام چنین سفرهایی برنامه نچینید، تجربه من این است که نمی توانید زمانی برای آن جدا کنید. شما باید یک زمان و یک مکان را انتخاب کنید- حتی اگر فقط بتوانید برای یک آخر هفته از خانه خارج شوید.

  1. تعطیلات با خانواده‌تان

یکی از بهترین پست هایی که تا الان خوانده ام صحبت تیم اربن در وبلاگش بود. تیم محاسبه کرده بود که تا آن زمان که از دبیرستان فارغ التحصیل شد، حدود 92 درصد از زمان زندگی خود را با پدر و مادرش گذرانده بود. از آنجایی که 18 سال کمتر از یک چهارم زندگی معمول یک فرد است، آسان است که به اشتباه نتیجه بگیریم که برای هر یک از ما همیشه زمان کافی برای بودن با خانواده وجود دارد.

تعطیلات خانوادگی مهمترین سفر شما می باشد. اگرچه نیازی به انجام کارهای عجیبی ندارید، تغییر محیط و تجربه کردن چیزهای جدید با خانواده خود فرصتی است برای ایجاد خاطرات به یادماندنی با افرادی که بیشترین اهمیت را در زندگیتان دارند.

در سال 2017، یک سفر 10 روزه خانوادگی در پارک ملی یلوستون با یک ماشین کاروان داشتم. این سفر به من کمک کرد بیش از یک هفته به طور کامل از کسب و کارم جدا شوم و با عزیزترین افراد زندگی ام باشم. فکر نمی کنم در آن ده روز می توانستم هیچ کاری مفیدتری از همان سفری که رفتیم در کسب وکارم انجام بدهم. در آن سفر آرامشی به من حاکم شد که در ادامه کارم در دوره شلوغ پاییز کمک کرد.

خیلی آسان نیست که به خودتان بیش از سه بار تعطیلی در طول سال بدهید. همیشه کار دیگری برای انجام دادن وجود دارد. یک پروژه دیگر، یک مشتری دیگر و یک هدف دیگر برای رسیدن.

اما شما نسبت به خودتان و افراد دوروبرتان وظیفه ای دارید و آن وظیفه این است که زمانی را جدا از زندگی روزمره در نظر بگیرید تا در آن دوباره روح خودتان را جوان کرده، ارتباط دوباره با همسرتان و یک زمان فوق العاده با خانواده تان داشته باشید.

این زمان های خارج از کار به شما کمک می کند تا رهبر بهتری شده و تجربه بسیار خوبی را برای تیم تان رقم بزنید و از طرفی به همکارانتان نشان دهید که اعتماد کافی به آنها دارید که بدون شما کارها را انجام بدهند و به همگی بفهمانید که برای زمان گذاشتن در جهت فکر کردن، آرامش و تجدید انرژی ارزش قائل هستید.

 

نویسنده: رابرت گلیزر

بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Acceleration Partners

مترجم: سید جواد کاشی زاده

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/329328

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *