رونق اشتغال‌زایی حوزه سلول‌های بنیادی با فعالیت شتابدهنده‌ها

فعالیت شتابدهنده‌ها در حمایت از شرکت‌های نوپا یکی از مسیرهایی است که رسیدن به مقصد را تسریع می‌کند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، این روزها شتابدهنده‌ها با فعالیت خود و تامین بخشی از سرمایه باعث رونق کسب‌وکارهای نوپا شده‌اند. آنها با اقدامات حمایتی خود قصد تسریع موفقیت شرکت‌های نوپا را دارند تا نقش آنها در اقتصاد و پیشرفت کشور پررنگ تر از همیشه باشد.

حوزه سلول‌های بنیادی یکی از حوزه‌های تخصصی است که در دو سال اخیر شاهد رشد خوب شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه هستیم.

خودکفایی در تامین محصولات و خدمات درمانی، اشتغال و کارآفرینی دستاورد فعالیت شرکت‌ها است. همچنین تا به حال بیش از 50 شرکت دانش بنیان با دریافت حمایت از کارگروه ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری محصولات خود را به بازار عرضه کرده اند.

اما با فعالیت و راه‌اندازی شتابدهنده‌های تخصصی در استان‌های مختلف در این حوزه زمینه بهره‌مندی از استعدادها و اشتغال‌زایی نیروهای جوان فراهم می شود.

موضوعی که مورد توجه ستاد نیز قرار دارد. در حال حاضر 5 شتابدهنده در حوزه سلول‌های بنیادی در سطح کشور راه‌اندازی شده است و ستاد برنامه دارد با توجه به ارزش افزوده‌ای که برای کشور ایجاد کردند در راستای توسعه آنها اقدام کند.

 

البته ستاد با حمایت از راه‌اندازی مراکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در استان‌هایی همچون فارس، تبریز، دانشگاه تهران و کرمان نیز سعی در توسعه فعالیت‌ها در این حوزه داشته است تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان‌های مختلف گام‌های بلندی در توسعه این حوزه برداشته شود.

توانایی منحصر به فرد حوزه سلول‌های بنیادی مباحث ارزشمند و مهم علوم درمانی است. مطالعات گسترده در این زمینه این نوید را می‌دهد که بسیاری از بیماری‌ها با بهره‌گیری از این سلول‌ها درمان شوند.

مراکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی نیز در تلاش هستند با بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در استان نقش موثری در اعتلای دانش پزشکی بازساختی ایفا کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *