استارت‌آپ پل ارتباطی صنعت و دانشگاه است

جهان­پناه با اشاره به روند روبه‌رشد برگزاری استارت‌آپ‌ها، گفت: استارت‌آپ‌ها و رویدادهای کارآفرینی می‌توانند حلقه اتصال صنعت و دانشگاه باشند.

با توجه به نقش مهم استارت‌آپ‌ها در رونق فضای کارآفرینی و اشتغال‌زایی و همچنین حرکت بیشتر جامعۀ نخبگانی به سمت کسب‌وکارهای فناورانه و نوآورانه، این مهم به عنوان یکی از اولویت‌های کاری در برنامه‌های بنیاد نخبگان استان البرز قرار گرفته است.

جعفر جهان­پناه؛ رییس بنیاد نخبگان استان البرز در همین رابطه گفت: از سال 1394 تا سال 1397 بنیاد نخبگان استان البرز در برگزاری 7 استارت‌آپ و رویداد کارآفرینی مشارکت و حضور داشته است.

وی با اشاره به روند روبه‌رشد فرهنگ دانش‌بنیان، افزود: فرهنگ دانش‌‎بنیان امروزه در دانشگاه‌‌ها و مراکز صنعتی کشور حاکم شده است و روزبه‌روز در حال توسعه است.

جهان‌پناه با بیان اینکه استارت‌آپ‌ها و رویدادهای کارآفرینی می‌توانند حلقه اتصال صنعت و دانشگاه باشند، اشاره کرد: با حضور جوانان تحصیلکرده و خلاق در محیط دانش‌بنیان، در آینده‌ای نزدیک شاهد ایجاد استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در صنایع و دانشگاه­ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: صنایع می‌توانند مشکلات و نیازهای خود را به مجموعه‌ای از کارآفرینان، ایده‌پردازان و تیم‌های استارت‌آپی ارائه دهند و تیم‌های برتری که به راه‌حل‌های مناسبی در قالب محصول یا خدمت دست پیدا کرده‌اند را تحت حمایت خود قرار دهند.

رییس بنیاد نخبگان استان البرز با اشاره به استارت‌آپ صنعتی ماموت، اظهار داشت: این مدل از استارت‌آپ برای رفع نیازهای خاص خطوط تولید شرکت ماموت و محورهای کلی مرتبط با فعالیت‌های گروه صنعتی ماموت توسط مجتمع صنعتی ماموت برنامه‌ریزی شده است که البته کارکردهای بسیار بالایی دارد.

جهان‌پناه در پایان یادآور شد: یکی از راه‌های برون‌رفت از شرایط تحریم و تحقق خودکفایی، تکیه بر دانش و تخصص داخلی و تعامل صنایع با متخصصان دانشگاهی است.

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *