قانون بهبود فضای کسب و کار کامل اجرایی شود

یک کارآفرین و مدرس دانشگاه بر ضرورت اجرای تمام و کمال قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار مصوب سال ۹۱ مجلس شورای اسلامی در کشور تاکید کرد

قانون بهبود فضای کسب و کار کامل اجرایی شود، داوود فدایی در برنامه «اقتصاد به وقت بهار» رادیو اقتصاد افزود: مشکل تولید زمانی در کشور رفع می‌شود که قانون مزبور به معنای واقعی اجرایی شود.

وی گفت: متاسفانه ۲۰ تا ۲۵ درصد از قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار تاکنون در کشور عملیاتی شده و ۷۵ تا ۸۰ درصد هنوز اجرایی نشده است. این کارآفرین و مدرس دانشگاه افزود: اگر قانون مزبور بطور تمام و کمال اجرا شود بدون شک مشکل اشتغال، رونق تولید، رشد اقتصادی و بسیاری موارد دیگر در کشور برطرف خواهد شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت تولید در کشور گفت: تولید در هر جامعه‌ای رونق گیرد موجب افزایش اشتغال، رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، آسیب‌های اجتماعی وبسیاری موارد دیگر می‌شود.

فدایی افزود: مصرف کنندگان باید از تولیدات داخلی استفاده کنند مشروط به اینکه کیفیت و قیمت این تولیدات با هم تناسب داشته باشد. وی گفت: یک تولید کننده زمانی می‌تواند کار خود را توسعه دهد که از بازار فروش خوبی برخوردار باشد.

این کارآفرین و مدرس دانشگاه افزود: تضمین فروش تولید کنندگان منجر به توسعه وضعیت کسب و کار، اشتغال افزایی و ارتقای کیفیت محصولات داخلی خواهد شد. فدایی گفت: مصرف کنندگان برای رشد اقتصادی، رونق تولید، کاهش نرخ بیکاری و افزایش سرمایه گذاری در کشورمصرف کالا‌های داخلی را بر اجناس مشابه خارجی ترجیح دهند.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *