خلاقان نوآور مشاوره رایگان می‌گیرند

شرکت های خلاق و نوآور برای تسهیل در فضای کسب و کار خدمات مشاوره رایگان دریافت می کنند .

در راستای حمایت از شرکت های خلاق و برای تسهیل فضای کسب و کار آنها شرکت های خلاق با انتخاب خدمت مشاوره حقوقی و مالکیت فکری می توانند از انواع مشاوره های رایگان مربوط به فرآینده های حقوق کسب و کار، حقوق بین الملل، تبادل فناوری، پتنت استفاده کنند .

شرکت های خلاق می توانند از انواع مشاوره حقوقی در زمینه حقوق قراردادها، ویرایش و نگارش قراردادهای تجاری، قوانین تجارت، ثبت تغییرات اساسنامه و هیات مدیره شرکت، قوانین اسناد تجاری وحقوق مالکیت فکری استفاده کنند .

در مدل حمایتی شرکت های خلاق آمده است که هر شرکت می‌تواند در یک سال از تعداد 25جلسه مشاوره (بصورت حضوری یا تلفنی یا مجازی یا مکاتبه‌ای) و تا سقف 50 میلیون ریال استفاده کند. همچنین سقف استفاده از خدمات هر یک از سرفصل‌های ذکر شده در ماده 1، حداکثر برابر با 10 جلسه تا سقف 20 میلیون ریال در هر سال است .

همچنین برای استفاده از هر یک از سرفصل‌های هیأت‌ حل اختلاف نیز هر شرکت می‌تواند در سال 2 مرتبه تا سقف 20 میلیون ریال درخواست خدمت کند .

شرایط دریافت حمایت

شرکت‌های خلاق جهت ثبت درخواست باید به سامانه الکترونیکی به سامانه bizservices.ir مراجعه کنند ، پس از تکمیل درخواست سایر هماهنگی‌های لازم از طریق موسسه صورت خواهدگرفت.

این شرکت ها باید توجه داشته باشند که درخواست‌های بیش از سقف حمایتی تعیین‌شده، تنها با پرداخت هزینه‌های مشاوره از سوی شرکت‌های متقاضی امکانپذیر است.

مبنای محاسبات برای هر جلسه معادل یک ساعت درنظر گرفته می‎شود. همچنین جلسات مشاوره مکاتبه‌ای براساس زمان صرف شده توسط مشاور محاسبه خواهد گردید.

پس از ثبت درخواست شرکت و تنظیم جلسه مشاوره از سوی موسسه، در صورت انصراف شرکت موظف است تا 48 ساعت قبل از تشکیل جلسه (حضوری، تلفنی، مجازی) مراتب را به موسسه اعلام کند. در غیر این صورت انصراف از درخواست موجب کسر از اعتبار درنظر گرفته شده می شود. همچنین در صورت عدم حضور شرکت در جلسه مشاوره حضوری یا عدم تماس نماینده شرکت در موعد مقرر جلسه مشاوره تلفنی و مجازی، به اندازه دو جلسه از اعتبار شرکت کسر می شود .

موسسه در قبال نتایج حاصل از جلسات مشاوره و سایر تعاملات احتمالی فیمابین شرکت و مشاور، هیچگونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

فرآیند درخواست شرکتهای متقاضی

شرکت های متقاضی پس از ورود به سامانه bizservices.ir با شناسه کاربری و رمز عبور (شناسه کاربری و رمز عبور به ایمیل رسمی شرکت ها ارسال شده است) باید درخواست دریافت خدمات حمایتی را ثبت کند .در صورت بروز هر گونه مشکل در فرآیند درخواست خدمات شرکت ها باید با شماره 83532474 – 021 تماس بگیرند .

منبع:مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *