اجازه ندهیم نیروهای جوان کشور به سرمایه‌های خاموش تبدیل شوند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه افزایش شمار دانشجویان دانشگاه‌ها نمی‌تواند چرخ اقتصاد مملکت و پژوهش را به جلو برد، گفت: نباید اجازه داد دانشجویان و نیروهای جوان کشور به سرمایه‌های خاموش تبدیل شوند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم اتقلاب بر استفاده از توان نیروی جوان کشور، با پول می‌توان تکنولوژی خرید اما نمی‌توان صاحب آن شد بنابراین باید نیروهای نخبه را به سمتی هدایت کرد تا بتوان از علم آنان در فعالیت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.
وی درخصوص بیانات رهبری با عنوان «گام دوم انقلاب» نیز گفت: بخش اصلی صحبت مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مربوط به جوانان است، بیش از 40 بار لغت جوانان آمده است، کاری که ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت جدی به دنبال آن هستیم که جوانان در جامعه تاثیرگذار باشند که ظهور و بروز آن را در شرکت‌های دانش‌بنیان و رقابت‌های علمی می‌بینید.
ستاری در خصوص فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت تحقق بیانات رهبری هم توضیح داد: آمار کنونی شرکت‌های دانش‌بنیان، مرز چهار هزار و 200 شرکت را گذرانده است واتفاقات خوب اقتصادی برای جوانان فعال در این زمینه‌ها در حال شگل‌گیری است.
وی یادآور شد: امروزه نسلی از کارآفرینان، توسعه پیدا کرده که در انتخابات دو سه روز قبل اتاق بازرگانی شاهد نمونه‌ای از آن بودیم که در نتیجه، موسسان جوان تعداد زیادی استارتاپ و شرکت دانش‌بنیان، جایگزین قدیمی‌ها در این حوزه شده‌اند و خود این امر نویدبخش اقتصادی است که نوآوری و ابتکار در آن وجود دارد.
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیهٔ «گام دوم انقلاب» از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد که در آن برای استمرار راه انقلاب اسلامی به تبیین دستاوردهای چهل سال گذشته می‌پردازد.
در این بیانیه با هدف «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» توصیه‌هایی به ویژه برای جوانان ارائه شده است.
آیت‌الله خامنه‌ای برداشتن «گام دوم» به سوی آرمان‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل شامل ثبات وامنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران، موتور پیشران کشور درعرصهٔ علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی واقتصادی و عمرانی، به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و مسابقهٔ خدمت‌رسانی، ارتقای شگفت‌آور بینش سیاسی آحاد مردم، سنگین کردن کفهٔ عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور، افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه و ایستادگی روزافزون در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان بیان داشتند.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *