یک فرصت شغلی دوم برای کارمندان و متخصصین

افراد می‌توانند در بستر اینترنت و به صورت دورکاری و بدون نیاز به حضور فیزیکی به صورت تمام وقت به صورت فریلنسینگ کار کنند یا همزمان با شغل پاره وقت یا تمام وقتشان، به عنوان شغل دوم فریلنسر باشند.

شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که بسیاری از افراد شاغل در فکر افزایش درآمد خود هستند. ساده‌ترین راه حلی که به ذهن می رسد داشتن شغل دوم است. اما مشکل آنجاست که داشتن شغل دوم موانعی پیش رو دارد. مواردی همچون خستگی ناشی از شغل اول، سختی‌، عدم تناسب شان کاری و در دسترس نبودن فرصت از عمده موانعی است که افراد را در داشتن شغل دوم ناکام می گذارد.

سبک کاری فریلنسینگ یک راهکار مناسب برای شغل دوم در داخل و خارج از کشور است. در این سبک فریلنسر یا آزادکار با گرفتن مزد و بدون داشتن قرارداد طولانی مدت، کاری را انجام می‌دهد. فریلنسرها می‌توانند به صورت نیمه وقت، تمام وقت، پروژه‌ای یا ساعتی برای یک شخص یا موسسه‌ کار کنند.

تجربه کارهای متفاوت رزومه آنها را می‌سازد و در نتیجه شبکه ای از مشتریان برای خود تشکیل می دهند. افراد می‌توانند در بستر اینترنت و به صورت دورکاری و بدون نیاز به حضور فیزیکی به صورت تمام وقت به صورت فریلنسینگ کار کنند یا همزمان با شغل پاره وقت یا تمام وقتشان، به عنوان شغل دوم فریلنسر باشند.

فریلنسرها برای کسب درآمد به چه تخصص هایی نیاز دارند؟

تایپ و ترجمه

هنر، معماری و طراحی گرافیکی

نویسندگی و تولید محتوا

وارد سازی داده ها و انجام کار معین

علوم پایه و مهندسی

آموزش و کمک درسی

برنامه نویسی به هر زبانی

طراحی وب

امنیت و هک

چند رسانه ای و انیمیشن

شبکه های اجتماعی، سئو و بازاریابی دیجیتال

کسب درآمد و دریافت دستمزد به چه صورت است؟

یک فضای گفتگو و چت در اختیار است. پس از اینکه کارفرما و فریلنسر بر سر جزئیات و قیمت پروژه با یکدیگر به توافق رسیدند و پیش از شروع کار، کارفرما باید پیشنهاد قیمتی که از طرف فریلنسر ارسال شده است را بپذیرد و وجه را گروگذاری کند.

گروگذاری به این معنی است که خریدار وجه توافق شده را به حساب سیستم واسط واریز می‌کند و وجه تا زمانی که پروژه تحویل داده شود، در امانت سیستم باقی می‌ماند. چنین ابتکار عملی به هر دو طرف پروژه در خصوص پرداخت هزینه اطمینان می دهد.

کسب درآمد از طریق فریلنسینگ در ایران

این فرصت در سراسر ایران مهیاست و سرویس دانش‌بنیان پارسکُدرز چنین بستری را در اختیار ایرانیان قرار داده است و تاکنون برای ده‌ها هزار نفر فرصت کسب درآمد فراهم کرده است تا بدین گونه بیش از 30 هزار پروژه به سرانجام رسد.

کسب درآمد دلاری از طریق فریلنسینگ در خارج از کشور

فرصت فریلنسینگ در خارج از کشور مهیاست، منتها بهتر است ابتدا در داخل کشور این مدل کسب درآمد را تجربه کنید تا با ظرافت های این مدل کسب درآمد آشنا شده و مهیای فضای بین الملل شوید.

آموزش ویدئویی و رایگان کسب درآمد از طریق فریلنسینگ

برونسپاری پروژه ها به نیروی متخصص مقرون به صرفه با پرداخت امن

در چنین فضایی کارفرمایان درخواست خود را مطرح می‌کنند تا توسط فریلنسرهایی که بر اساس سوابق خود رتبه‌بندی شده اند انجام شود، از تایپ و ترجمه، ورود اطلاعات و نگارش محتوا گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی سیستم‌های بزرگ. هر کاری که بتوان آن را از بستر اینترنت انجام داد.

در این فضا به کارفرما قیمت‌های رقابتی پیشنهاد می شود. از طرفی کارفرما پیش از انتخاب می‌تواند سوابق واقعی فریلنسر را که حاصل فعالیت وی در این بستر است را مورد ارزیابی قرار داده و بهترین گزینه را انتخاب کند.

از آنجا که کلیه توافقات و تعاملات در این بستر رخ می دهد، به هنگام بروز اختلاف می توان از ابزار داوری تخصصی بهره جست و به همین موارد مکتوب استناد کرد.

منبع:پایگاه خبری آفتاب

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *