پردرآمدترین استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۸

سایت تک‌کرانچ، فهرست سه استارت‌آپ پردرآمد حوزه هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. به نظر می‌رسد هوش مصنوعی به زودی جای انسان را در بسیاری از کارها بگیرد و حتی با وجود تلاش برخی کشورها برای پیشگیری از این موضوع، حضور آن روز به روز بیشتر احساس می‌شود. با گسترش حضور هوش مصنوعی در حوزه‌های گوناگون از جمله فناوری، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های بسیاری در این زمینه به وجود آمده‌اند.
در طول سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی با سرعت رو به افزایش بوده است و این استارت‌آپ‌ها، درآمد بسیاری از فعالیت‌های خود به دست می‌آورند اما ممکن است این استارت‌آپ‌ها، واقعا در حوزه هوش مصنوعی طبقه‌بندی نشوند. در اینجا، به برخی از استارت‌آپ‌های پردرآمدی اشاره می‌شود که در سال ۲۰۱۸ ثبت شده‌اند. استارت‌آپ چینی «سنس‌تایم» (SenseTime)، مهارت بالایی در ردیابی چهره دارد و بیشتر تمرکز آن، بر بینش رایانه‌ای و یادگیری عمیق است. این استارت‌آپ، توانست در سال ۲۰۱۸ بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب کند و بیشترین درآمد را در حوزه هوش مصنوعی داشته باشد. استارت‌آپ دیگری که آن هم در چین واقع شده، «یوبی‌تک روباتیکز» (UBTech Robotics) نام دارد. این استارت‌آپ که در سال ۲۰۱۲ بنیان‌گذاری شد، در حوزه روباتیک و هوش مصنوعی فعالیت دارد. یوبی‌تک روباتیکز که با موفقیت روبات‌های شبه‌انسان را برای استفاده‌های تجاری تولید کرده است، در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۲۰ میلیون دلار درآمد داشت.

استارت‌آپ آمریکایی «زیمرجن» (Zymergen) که در کالیفرنیا واقع شده، یک استارت‌آپ در حوزه زیست‌فناوری است. این استارت‌آپ که فناوری یادگیری ماشینی را با علم ژنومیک در هم آمیخته، در سال ۲۰۱۸ موفق شد حدود ۴۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کند. زیمرجن، ژنوم را مانند یک فضای پژوهشی می‌بیند و از یادگیری ماشینی برای کشف موضوعاتی فراتر از بینش انسان استفاده می‌کند. گزارش‌ها حاکی از این هستند که سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷، ۷۲ درصد رشد داشته است. به همین ترتیب، سرمایه‌گذاری در این حوزه، در شرکت‌های خصوصی نیز رو به افزایش است. با وجود این، آمار ثبت شده نشان می‌دهد بازار مربوط به این فناوری‌، برای استارت‌آپ‌ها رضایت‌بخش نیست.

منبع:دنیای اقتصاد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *