حمایت از کارآفرینی از اولویت‌های دانشگاه صنعتی شریف است

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: حمایت از کارآفرینی و توسعه آن توسط نهادهایی مانند پارک علم و فناوری، از برنامه‌های اصلی دانشگاه صنعتی شریف است.
محمود فتوحی در رویداد ناحیه نوآوری شریف که صبح امروز در سالن جابربن‌حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: دانشگاه‌ها برای رشد علمی و پژوهشی خود به ارتباط با صنعت نیاز دارند و صنایع مختلف باید محصولات مورد نیاز خود را از دانشگاه‌ها بخواهند تا از توانمندی‌ها و تکنولوژی‌های مدرن علمی و فناوری جامعه علمی و دانشگاهی بهره‌مند شوند. در این حوزه در دانشگاه شریف، رویکرد جدیدی آغاز شده اما به‌دنبال توسعه فناوری‌های جدید به‌کمک سرمایه‌گذاری هستیم.

وی افزود: نگرش دانشگاه در خصوص ارتباط با صنعت این است که بتوانیم با پروژه‌های کوچک و بزرگ و صنایع مختلف کشور ارتباط برقرار کنیم تا فعالیت‌های مشترکی را به‌صورت مناسب پیش ببریم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف اضافه کرد: توسعه مهارت‌های کارآفرینی و تأمین زیرساخت برای آن، جزء برنامه‌های اساسی دانشگاه‌ها به‌شمار می‌رود. دانشگاه صنعتی شریف نیز تلاش خود را برای انجام این کار انجام داده و با راه‌اندازی و گسترش پارک علم و فناوری به توسعه ارتباط با صنعت می‌اندیشد.

فتوحی در ادامه بیان کرد: ایجاد ارتباط مؤثر بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و استادان برای تشکیل یک تیم حرفه‌ای و ایجاد رقابت سالم از فعالیت‌های مورد نظر ماست. در کنار این، توسعه مدرسه اشتغال شریف با هدف خودشناسی و مهارت‌آموزی دانشجویان در دستور کار قرار دارد و پارک علم و فناوری دانشگاه نیز به‌عنوان آخرین حلقه از زنجیره دانش و ارزش در سال ۹۵ شکل گرفت.

وی تأکید کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حاضر بیش از ۴۵۰ شرکت را مستقر کرده و به دنبال استفاده از ظرفیت‌های نهادهای شتاب‌دهنده برای کارآفرینی است.

منبع:خبرگزاری آنا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *