برپایی نمایشگاه دستاورد شرکت های شریف و تقدیر از محققان برتر

مدیر امور پژوهش دانشگاه صنعتی شریف در تشریح برنامه های این دانشگاه همزمان با هفته پژوهش گفت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای شرکت های خانواده شریف و تقدیر از پژوهشگران برتر از برنامه های ما در این هفته است.

بیست و پنجم آذر از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به نام روز پژوهش نام‌ گذاری شده است. وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز از سال 1379 ‬چهارمین هفته آذر ماه را به نام هفته پژوهش خواند و از سال ‪1384‬ این نام به هفته پژوهش و فناوری تغییر یافت.
هفته پژوهش و فناوری امسال روز شنبه 24 آذر آغاز می شود و تا سی ام ادامه خواهد داشت. به گفته معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز اول هفته پژوهش با عنوان دانش‌ آموز، آموزش و پژوهش نام گذاری شده و در آن از برترین دانش آموزان محقق تقدیر می شود. روز دوم از پژوهشگران و فناوران برتر تجلیل شده و بعد از ظهر همان روز سمینار پژوهش و فناوری و رسانه برگزار می شود.
همچنین روز سوم روز پژوهش و فناوری و علوم انسانی نام گرفته و در این روز از سوی دانشگاه علامه طباطبایی سمیناری در زمینه بررسی چالش ‌های پژوهش و فناوری حوزه علوم انسانی برگزار می‌ شود، ضمن آنکه دانشگاه هنر اصفهان نیز همایشی در حوزه هنر و پژوهش و فناوری برگزار خواهد کرد.
پژوهش، فناوری و مسئولیت اجتماعی نام روز چهارم این هفته است و سمیناری با حضور انجمن‌ های علمی برگزار و در آن مسائل انجمن ‌های علمی بحث و تبادل نظر می ‌شود.
همچنین دانشگاه های کشور از این فرصت استفاده کرده و ضمن ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناورانه در قالب نمایشگاه هایی از برترین واحدهای فناور و پژوهشگران و اعضای هیات علمی و محقق فعال تقدیر می کنند.
دکتر محمدرضا هرمزی نژاد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا در مورد برنامه های دانشگاه صنعتی شریف در هفته پژوهش و فناوری (24 تا 30 آذر) جاری اظهار داشت: دانشکده ها و پژوهشکده ها به فراخور فعالیت و حوزه های تخصصی خود برنامه های مرتبطی دارند و همزمان با شرکای راهبردی خود در حوزه های فناوری و ارتباط با صنعت نیز نشست هایی تخصصی برگزار می کنند، همچنین آخرین دستاوردهای پژوهشی خود را در این نشست ها ارائه می دهند.

***افتتاح نمایشگاه دستاوردهای شرکت های خانواده شریف با حضور ستاری
وی افزود: همچنین نمایشگاه دستاوردهای شرکت های خانواده شریف را روز سه شنبه (27 آذر) با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح می کنیم.
مدیر امور پژوهش دانشگاه صنعتی شریف در مورد این شرکت ها توضیح داد: شامل دستاوردهای شرکت های اسپیناف شده (منشعب) از پارک علم و فناوری دانشگاه شریف یا مرکز رشد است یا دانش آموخته های دانشگاه شریف که کسب و کار موفقی دارند. این نمایشگاه از روز سه شنبه تا پنجشنبه به مدت سه روز در سالن ورزشی شهید جباری برقرار است.
دانشیار دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف افزود: همچنین روز سه شنبه بعدازظهر مراسم تقدیر از فعالان حوزه پژوهش و کارآفرینی در دانشگاه را برگزار می کنیم. برای انتخاب این محققان حوزه وسیعی را در نظر داریم که شامل پژوهش های بنیادی و کاربردی، ارتباط با صنعت، فناوری و کارافرینی می شود و افراد فعال هر حوزه را در سال گذشته تقدیر می کنیم؛ با توجه به اینکه ابعاد مختلف را دیده ایم برگزیده ها دست کم 30 نفر از فعالان این حوزه را شامل می شود.
«پژوهش های کاربردی و بنیادی، ارتباط با صنعت و کارآفرینی را در دو سطح اساتید جوان و پیشکسوتان را به صورت متفاوت تقدیر می کنیم و از شرکت های پیش از رشد، رشد و پسارشد نیز تجلیل می شود تا برای هر دسته از مخاطبان انگیزشی برای ادامه کار ایجاد کنیم».
دکتر هرمزی نژاد ادامه داد: همچنین از آنجا که در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه اعضای هیات علمی مد نظر هستند تقدیر از پژوهشگران برتر در سطح دانشجویان را به دانشکده ها واگذار کرده ایم تا در مراسمی که دارند از دانشجویان برتر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقدیر کنند.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *