3 عبارت رایجی که در زمان جذب سرمایه نباید بگویید.

تنها یک عبارت می تواند شانس شما را برای جذب سرمایه استارتاپ تان از بین ببرد.

کارآفرینان زمانی که ‌می‌خواهند برای اولین بار ایده ایشان را در مقابل یک سرمایه‌گذار توضیح دهند، بایستی مواظب باشند. یک ارائه درست ‌می‌تواند برای استارتاپ‌تان جذب سرمایه کرده و شما را برای سرمایه گذاران جذاب جلوه دهد. بسیاری از بنیانگذاران استارتاپ‌ها زمانی که می‌خواهند سرمایه‌ای برای کسب و کارشان جذب کنند، بدلیل عدم آمادگی یا استرس از کلمات درست استفاده نمی‌کنند.( که باعث ‌می‌شود یک فرد باهوش  مانند یک فرد احمق دیده شود) چیزی که اغلب این افراد فراموش ‌می‌کنند این است که گاهی اوقات حتی از بهترین  جملات هم برداشتهای اشتباه میشود  و همین برداشت اشتباه مشکلات بیشتری ایجاد می‌کند. علاوه بر این، یک جمله اشتباه حتی ‌می‌تواند شانس شما برای جذب سرمایه در کسب و کارتان را به کلی از بین ببرد.

 در ادامه  لیستی از عبارات که کارآفرینان بایستی در هنگام صحبت کردن با سرمایه گذاران از آن اجتناب کند آورده ایم.

  1. هیچ کس نمی‌تواند از ما کپی کند:

 اگرچه تجربه بهترین معلم در زندگی است، اما  در زمان ارتباط گرفتن، اگر اطلاعات کاملی در مورد یک موضوع ندارید، با اطمینان صحبت کردن در مورد آن خیلی جذاب نیست.

آرجون باجاج، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت وایوا پیشنهاد می‌کند که با پرهیز از جملاتی مانند “هیچ کس نمی‌تواند از ما کپی کند” و یا عباراتی که شامل اطمینان کامل از منفعت بردن از ایده‌تان است، خودتان را شبیه یک فرد بی تجربه نشان ندهید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *