چگونه یک زندگی سالم، با ارزش و معقول بسازیم

در اینجا چگونگی ساختن رزومه زندگیتان آورده شده است، نه فقط رزومه کسب وکارتان.

یک منبع در این جهان وجود دارد که همه ما قدر آن را نمی‌دانیم: زمان. در این سیاره تنها برای زمان کوتاهی خواهیم بود، و تمایل داریم که روال عادی در زندگیمان ایجاد کنیم تا روز‌ها بگذرد.

مورد بعدی که می‌دانیم، این است که به آینه نگاه می‌کنیم و 70 ساله هستیم. زمانی که به آن چهره نگاه می‌کنید، می‌خواهید یک زندگی از فرصت‌های از دست رفته ببینید یا پر از تجربه‌هایی که به آن‌ها افتخار می‌کنید؟  اگر دومی را می‌خواهید، باید مطمئن شوید که زمان را برای خودتان برنامه‌ریزی کرده باشید. برای ساختن رزومه زندگیتان زمان بگذارید، زیرا این، چیزی است که زندگی ما را جالب‌تر می‌کند.

وقتی درباره شخصی صحبت می‌کنید، آیا درباره چگونگی زمان‌سنجی آنها برای به موقع حاضر شدن در سر کار هر روز ساعت 9 صبح و تا دیروقت کار کردنشان صحبت می‌کنید؟ یا، آیا درباره موقعیت‌هایی که داشته‌اند و تجربیاتی که کسب کرده‌اند صحبت می‌کنید؟

در این قسمت از مدرسه بزرگی‌ها، کسی را به یادتان می‌آورم که تصمیم گرفته رزومه زندگیش را بسازد. جسی ایتزلر.

ایتزلر از زندگی خارج از چهارچوب‌های معین لذت می‌برد. در واقع، او حتی یک هنجار هم ندارد. نویسنده پرفروش‌ترین نسخه نیویورک تایمز، یعنی زندگی با یک نشان، یکی از موسسان شرکت مارکویس جت، بزرگترین شرکت هواپیمایی خصوصی در جهان است که به همراه شریکانش آن را به برکشایر هاتاوی/ نت جتس فروخت. ایتزلر سپس با شرکت آب نارگیل زیکو شریک شد، که وی و شریکش شرکت را به کوکاکولا فروختند.

وی همچنین فردی است که وقتی چیزی را می‌خواهد، بدون تاخیر آن فرصت را به چنگ می‌آورد. وی اخیراٌ تصمیم گرفته است که باید ذهنش را از الکترونیک و عملکرد چند وظیفه‌ای ثابت در جهان روز سم‌زدایی کند. پس در نهایت او با راهبان زندگی کرد، در یک اتاق به کوچکی یک میز، بدون اینکه قادر باشد با خانواده‌اش ارتباط داشته باشد، فقط برای اینکه خودش را پیدا کند.

درس‌هایی که او یاد گرفت، بیشتر مربوط به این بود که باید زمان را برای خودتان و افرادی نزدیک که بیشتر به آنها توجه دارید صرف کنید. در نهایت، این جایی است که شما بیشترین تاثیر را خواهید داشت و میراث واقعیتان از آنجا خواهد آمد.

در لینک زیر گفتگوی مجری ما با او در مورد دوران عزلتش و ارتباطش با راهبه‌ها آمده است

https://soundcloud.com/lewishowes/jesse-itzler-2

  نویسنده: لویس هووس

 مترجم: مهدی صادقی

ویراستار: سید جواد کاشی‌زاده

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/314872

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، مرداد 97

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *