دلایلی که چرا پولدار نیستید ؟

دلیل اینکه چرا میلیونر نیستید (یا در مسیر میلیونر شدن قرار ندارید) بسیار ساده است. احتمالاٌ فکر می‌کنید که چون درآمد کافی ندارید اما واقعیت این است که این دلیل برای اکثر آدم‌ها درست نیست. خواه ناخواه، میلیونر شدن با میزان پولی که به دست می‌آوردید ارتباط کمی دارد، اما با نحوه برخوردتان با پول در زندگی ارتباط بیشتری دارد.

در این مقاله 10 دلیل ممکن از اینکه چرا پولدار نیستید، آورده شده است:

  1. برایتان مهم است که اطرافیان و همسایه‌هایتان چی فکر می‌کنند

اگر با اطرافیان در اموال و دارایی در رقابت هستید، بدانید که با صرف‌کردن این پول برای خرید اموالی تنها برای تحت‌ثاثیر قرار دادن دیگران به جای سرمایه‌گذاری، در حال تلف‌کردن پولی هستید که به سختی به دست آورده‌اید.

  1. صبور نیستید

پیش از دوره کارت‌اعتباری، خرج کردن بیش از دارایی‌ها بسیار دشوار بود، اما در حال حاضر این مشکل وجود ندارد. اگر به این دلیل که صبر کافی برای فراهم کردن پول کافی جهت تهیه ملزوماتتان ندارید، بدهی کارت‌اعتباری به بار آورده‌اید، با این کار به پولدار‌شدن دیگران کمک می‌کنید در حالیکه خودتان را بدهکار می‌کنید.

  1. عادت‌های بد دارید

این عادت چه سیگار کشیدن باشد چه هر عادت بد دیگری، باید بدانید که عادت‌ها هزینه‌های مالی زیادی بر ما تحمیل می‌کنند که اگر این مقدار را سرمایه‌گذاری کنیم، در جهت ثروت‌سازی به ما کمک می‌کند. اکثر مردم نمی‌دانند که هزینه عادت‌های بد آنها با گذر زمان از هزینه‌های لحظه‌ای که می‌پردازند، فراتر می‌رود. برای نمونه سیگار کشیدن را در نظر بگیرید، هزینه این عادت به وضوح بیشتر از بسته‌های سیگاری است که فرد می‌خرد. این عادت بر ثروت شما از طریق افزایش نرخ بیمه سلامتتان و هم چنین کاهش ارزش خانه‎تان برای فروش، اثر منفی می‌گذارد.

  1. هیچ هدفی ندارید

اگر زمانی را برای شناخت و دانستن اینکه چه می‌خواهید صرف نکرده‌اید، ثروتمند شدن دشوار خواهد بود. اگر برای پولدار شدن هدف‌گذاری نکرده‌اید، احتمالاٌ نمی‌توانید به آن برسید. باید کاری بیشتر از گفتن اینکه “می‌خوام میلیونر شوم” انجام دهید. باید زمانی را صرف هدف‌گذاری‌های سالانه بر مخارج و سرمایه‌گذاری‌ها کنید و در نهایت برای دستیابی به این اهداف برنامه‌ای بچینید.

  1. برای اتفاقات بد آماده نیستید

برای بهترین افراد هم اتفاق‌های بد رخ می‌دهد و اگر با بیمه برای این اتفاقات آماده نشده باشید، هر قدر هم که ثروتمند باشید این ثروت در جریان یک اتفاق می‌تواند در یک لحظه نابود شود.

  1. به دنبال این هستید که یک شبِ ره صد ساله را طی کنید

برای بخش عمده‌ای از ما افزایش ثروت جریانی پیوسته نیست.  ممکن است تصور کنید کسانی که در یک مسابقه بخت‌آزمایی(لاتاری) برنده می‌شوند خیلی زیادند، در حالی که واقعیت این طور نیست. شانس موفقیت شما در یک چنین مسابقه‌ای خیلی پایین است. این میل که خیلی فوری پولدار شوید در زمینه سرمایه‌گذاری هم مانند پولدار شدن با نتایج مشابه وجود دارد.

  1. برای مراقبت از پول‌هایتان به دیگران اتکا دارید

ممکن است شما از آن دسته‌ای باشید که فکر می‌کنند دیگران نسبت به پول آگاهی بیشتری دارند و تنها بر اساس قضاوت و نظرات آنها است که تصمیم می‌گیرید در کجا سرمایه‌گذاری کنید. متاسفانه اکثر مردم می‌خواهند که خودشان پول‌ساز باشند و این اولین موضوعی است که آنها زمانی که درباره چگونگی سرمایه‌گذاری به شما می‌گویند، به آن اهمیت می‌دهند. به صحبت‌ها و اندرزهای دیگران گوش دهید تا ایده‌های جدید خلق کنید، اما در نهایت این شمائید که تصمیم‌های سرمایه‌گذاری را می‌گیرید، پس اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

  1. روی چیزهایی سرمایه‌گذاری می‌کنید که درکی از آنها ندارید

حالتی را در نظر بگیرید که در آن فقط با شنیدن اینکه دوستی با یک سرمایه‌گذاری خاص توانسته پول خوبی به دست آورد و شما برای اینکه بتوانید بدون زحمت این پول را داشته باشید وارد این سرمایه‌گذاری می‌شوید. اگر دوست شما واقعا این سود را به دست‌آورده باشد، به این دلیل است که فهمیده است که آن سرمایه‌گذاری خاص چطور رفتار می‌کند و نحوه کارکردن آن چگونه است. اگر پول و دارایتان را بدون آگاهی نسبت به اینکه عملکرد یک سرمایه‌گذاری چگونه است و صرفاٌ بر این اساس که شخصی با این سرمایه‌گذاری به سود رسیده است، وارد جریان کنید بدانید که این کار مانع ثروتمند‌شدن شما می‌شود.

  1. از نظر مالی ترسو هستید

به قدری از ریسک‌کردن می ترسید که ترجیح می‌دهید که همه پول خود را در حساب‌های پس‌انداز نگاه دارید. بدانید که درواقع با ورود تورم به معادله این پول ارزش خود را از دست می‌دهد. با این حال شما همچنان از این که این پول را بردارید و به جایی با نرخ بازگشت بالاتر بازگردانید، امتناع می‌کنید. چون می‌ترسید پولتان را از دست دهید.

  1. به وضعیت مالیتان بی‌توجه‌اید

شاید بر این باور هستید که اگر به اندازه کافی پول دارید، اوضاع همین خواهد ماند و اگر بدهی‌ای به بار آوردید اوضاع در آینده بهتر می‌شود و مشکل حل خواهد شد. متاسفانه باید گفت، پولدار شدن نیاز به برنامه‌ریزی دارد و برای هیچ کس اتفاقی پیش نمی‌آید.

در واقعیت، تنها یک عادت نیست که شما را از میلیونر شدن باز می‌دارد، بلکه گاهی ترکیبی از آنها است. به لیست بالا نگاهی بیاندازید و کمی فکر کنید. اگر می‌خواهید میلیونر شوید، این تصمیم به اراده شما بستگی دارد اما شما باید با این موضوعاتی که در حال حاضر میان شما و پولدار شدن مانع هستند، رو‌به‌رو شوید.

نویسنده: جفری استرین

مترجم : منصوره شوقی

ویراستار: سید جواد کاشی زاده

منبع : https://www.thestreet.com/story/10345796/1/10-reasons-you-arent-rich.html

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، مرداد 97

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *